Олімпіада 2020 в Токіо

Україна на Олімпіади-2020: склад і цікаві факти

На Олімпійських іграх в Токіо Україну представлять 157 спортсменів, більшість з них – дівчата. Наш найстарший атлет Олександр Ситковский виступить на своїй четвертій Олімпіаді

23 липня в Токіо стартує Олімпіади-2020. Україна представить 156 спортсменів. Більшу частину збірної України на Олімпіаді в Токіо представляють дівчата – 90 спортсменок. Чоловіків на Іграх буде 66.

Читайте також: Розклад Олімпійських ігор в Токіо

Реклама

Спочатку наших атлетів мала поїхати на одного більше, але тенісистка Марта Костюк знялася зі змагань через травму.

Також не зможе виступити в Токіо чемпіонка Європи-2021 серед молоді Аліна Грушина-Акобо, але замість неї в Японію поїхала Тетяна Кіт. На жаль, через проблеми з допінгом на Олімпіаді-2020 в Токіо не виступлять гімнаст Олег Верняєв, важкоатлет Дмитро Чумак і боксер Євген Барабанов.

Найстаршим представником України на Олімпіаді-2020 буде марафонець Олександр Ситковский . Для 43-річного легкоатлета ці Ігри стануть четвертими в кар'єрі, а кращий результат він продемонстрував в Лондоні-2012, де став 12-м. А ось в жіночих змаганнях найбільше досвіду у дискоболки Наталії Семенової. 39-річна атлетка виступить на п'ятій Олімпіаді в кар'єрі! Кращий результат вона продемонструвала Пекіні-2008 -14-е місце.

Реклама

А звання наймолодшого спортсмена збірної України застовпив за собою 15-річний стрибун у воду Олексій Середа. Незважаючи на юний вік, він уже є дворазовим чемпіоном Європи і може поборотися за нагороди Олімпійських ігор. Трохи старша за нього Дарина Дуда – нашої гімнастці лише в листопаді виповниться 18.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ОЛІМПІАДУ-2020

СпортсменДата народженняВид програми
БАДМІНТОН
Чоловіки
Почтарьов Артем24.07.1993особисті
Жінки
Улітіна Марія05.11.1991особисті
БОКС
Чоловіки
Буценко Микола20.06.1991до 57 кг
Харциз Ярослав07.05.1997до 63 кг
Хижняк Олександр03.08.1995до 75 кг
Рогава Цотне02.05.1993понад 91 кг
Жінки
Лисенко Анна22.12.1991до 69 кг
БОРОТЬБА ВІЛЬНА
Чоловіки
Михайлов Василь24.06.1995до 74 кг
Хоцянівський Олександр20.07.1990до 125 кг
Жінки
Лівач Оксана14.05.1997до 50 кг
Тетяна Кіт05.09.1994до 57 кг
Коляденко Ірина28.08.1998до 62 кг
Черкасова Алла05.05.1989до 68 кг
Белінська Алла08.10.1995до 76 кг
БОРОТЬБА ГРЕКО-РИМСЬКА
Чоловіки
Теміров Ленур01.01.1990до 60 кг
Насібов Парвіз18.08.1998до 67 кг
Беленюк Жан24.01.1991до 87кг
ВАЖКА АТЛЕТИКА
Жінки
Деха Ірина14.05.199676 кг
Конотоп Каміла23.03.200155 кг
ВЕЛОСИПЕДНИЙ CПOPT (МАУНТЕНБАЙК)
Жінки
Беломоіна Яна02.11.1992крос-кантрі
ВЕЛОСИПЕДНИЙ CПOPT (TPEK)
Жінки
Старікова Олена22.04.1996спринт; кейрінг
Басова Любов16.07.1988командний спринт
(трек)
ВЕЛОСИПЕДНИЙ CПOPT (ШОСЕ)
Чоловіки
Будяк Анатолій29.09.1995групова гонка
Жінки
Кононенко Валерія14.05.1990групова гонка
ВЕСЛУВАННЯ АКАДЕМІЧНЕ
Чоловіки
Хмара Iгop18.03.19902x л/в
Ковальов Станіслав20.08.19912x л/в
ВЕСЛУВАННЯ НА БАЙДАРКАХ І КАНОЕ
Чоловіки
Алтухов Павло23.12.1995С1 1000 м
Вандюк Юрій07.05.1994C2 1000 м
Янчук Дмитро14.11.1992C2 1000 м
Жінки
Лузан Людмила27.03.1997C2 500 м
Четверікова Анастасія13.04.1998C2 500 м
Повх Марія08.01.1989K4 500 м
Тодорова Анастасія10.12.1993K4 500 м
Кічасова-Скорик Марія20.07.1993K4 500 м
Кукліновська Людмила04.01.1998K2 500 м
Юрійчук Юлія01.07.1998K4 500 м
ВЕСЛУВАЛЬНИЙ СЛАЛОМ
Жінки
Ус Вікторія29.04.1993К1; C1
ГІМНАСТИКА СПОРТИВНА
Чоловіки
Радівілов Ігор19.10.1992команда
Пахнюк Петро26.11.1991команда
Юденков Євген10.04.1993команда
Ковтун Ілля10.08.2003команда
Жінки
Варінська Діана22.03.2001багатоборство
ГIMHACTИKA ХУДОЖНЯ
Жінки
Онопрієнко Вікторія18.10.2003індивідуальні вправи
Погранична Христина13.05.2003індивідуальні вправи
Возняк Анастасія09.12.1998групові вправи
Мелещук Єва29.09.2001групові вправи
Боднарчук Маріола23.03.2002групові вправи
Височанська Марія10.09.2002групові вправи
Дуда Дарина29.11.2003групові вправи
ДЗЮДО
Чоловіки
Лесюк Артем30.11.1996до 60 кг
Зантарая Георгій21.10.1987до 66 кг
Ньябалі Кеджау08.07.1990до 90 кг
Хаммо Яків11.06.1994понад 100 кг
Жінки
Білодід Дар’я10.10.2000до 48 кг
Каланіна Єлизавета01.02.1995понад 78 кг
Турчин Анастасія03.01.1995до 78 кг
KAPATE
Чоловіки
Горуна Станіслав01.03.1989куміте 75 кг
Жінки
Терлюга Анжеліка27.03.1992куміте 55 кг
Серьогіна Аніта16.01.1990куміте 61 кг
КІННИЙ CПOPT
Чоловіки
Продан Олександр27.03.1998конкур
Жінки
Логутенкова Інна19.10.1986виїздка
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Чоловіки
Проценко Андрій20.05.1988висота
Піскунов Гліб25.11.1998молот
Кохан Михайло22.01.2001молот
Городиський Богдан-Іван18.05.1994марафон
Нижник Микола26.07.1995марафон
Сітковський Олександр09.06.1978марафон
Забуженко Едуард18.04.199820 км с/х
Лосєв Іван26.01.198620 км с/х
Закальницький Мар'ян19.08.199450 км с/х
Банзерук Іван09.02.199050 км с/х
Нестеренко Микита15.04.1991диск
Гаврилюк Михайло19.01.1999молот
Коваленко Назар09.02.1987с/х
Мусієнко Iгop22.08.1993ядро
Погорілко Олександр16.04.20004x400 м мікс
Барабанов Микита25.05.20014x400 м мікс
Даниленко Данило10.10.19944x400 м мікс
(запасний)
Мазур Владислав21.11.1996довжина
Смелик Сергій19.04.1987200 м
Жінки
Магучіх Ярослава19.09.2001висота
Левченко Юлія28.11.1997висота
Геращенко Ірина10.03.1995висота
Бех-Романчук Марина18.07.1995довжина
Саладуха Ольга04.06.1983потрійний
Климець Ірина04.10.1994молот
Новожилова Ірина07.01.1986молот
Рижикова (Ярощук) Анна24.11.1989400 м з/б
Ткачук Вікторія08.11.1994400 м
Мельник Тетяна02.04.19954x400 м;
4x400 м мікс
Климюк Катерина02.06. 19954x400 м;
4x400 м мікс
Бризгіна Анастасія09.01.1998400 м
Прокоф'єва Євгенія05.06.1995марафон
Михайлова Дар'я29.04.1989марафон
Оляновська Людмила20.02.1993с/х
Сахарук (Філюк) Марія14.10.1995с/х
Килипко Марина10.11.1995жердина
Голодна Ольга14.11.1991ядро
Калюжна Вікторія11.07.199410 000 м
Шевчук Ганна18.07.199620 км с/х
Пироженко-Чорномаз Наталія23.01.19974x400 м
Семенова Наталія07.07.1982диск
Гладійчук Яна21.05.1993жердина
Стребкова Наталія06.03.19953000 м з/п
Миколенко Марія04.04.1994400 м з/б
Логвиненко Аліна18.07. 19904x400
4x400 м мікс
Качур Яна13.01.19974x400 м;
4x400 м мікс
ПЛАВАННЯ
Чоловіки
Бухов Владислав05.07.200250 м в/с
Кесіль Денис26.10.2000200 м батерфляй
Романчук Михайло07.08.19961500 м в/с; 800 м в/с
Трояновський Ігор09.08.2002200 м батерфляй
Фролов Сергій14.04.19921500 м в/с; 800 м в/с
Шевцов Сергій29.06.1998100 м в/с
Жінки
Зевіна Дарина01.09.1994200 м на спині
Панчішко Кристина03.06.199810 000 м
СИНХРОННЕ ПЛАВАННЯ
Жінки
Савчук Анастасія02.03.1996група; дует
Федіна Марта01.02.2002група; дует
Яхно Слизавета04.06.1998гpyпa
Алексіїва Владислава29.05.2001гpyпa
Алексіїва Марина29.05.2001гpyпa
Сидоренко Ксенія02.07.1986гpyпa
Резнік Катерина20.11.1995група
Шинкаренко Аліна14.11.1998група
Гришко Вероніка31.08.2000група
СТРІЛЬБА З ЛУКА
Чоловіки
Гунбін Олексій08.11.1992особисті
Жінки
Марченко Вероніка03.04.1993команда
Павлова Анастасія09.02.1995команда
Січенікова Лідія03.02.1993команда
СТРІЛЬБА КУЛЬOBA
Чоловіки
Коростильов Павло05.11.1997ПП-3
Омельчук Олег07.06.1983ПП-3
Царьков Олег22.03.1988МГ-б
Куліш Сергій17.04.1993MП-8
Жінки
Костевич Олена14.04.1985MП-5
СТРІЛЬБА СТЕНДОВА
Жінки
Маловічко Ірина06.12.1993особисті
СТРИБКИ НА БАТУТІ
Чоловіки
Просторов Микола18.12.1994індивідуальні
вправи
СТРИБКИ В ВОДУ
Чоловіки
Середа Олексій25.12.2005вишка 10 м;
вишка синхрон.
Сербін Олег11.08.2001вишка 10 м;
вишка синхрон.
Колодій Олег16.03.1993трамплін 3 м
Жінки
Кесарь Вікторія11.08.1993трамплін 3 м
Письменська Анна12.03.1991трамплін 3 м
Лискун Софія07.02.2002
СУЧАСНЕ П'ЯТИБОРСТВО
Чоловіки
Тимощенко Павло13.10.1986індивідуальні
вправи
TEHІС
Жінки
Світоліна Еліна12.09.1994одиночні
Ястремська Даяна15.05.2000одиночні
Кіченок Людмила20.07.1992одиночні
Кіченок Надія20.07.1992одиночні
TEHIC НАСТІЛЬНИЙ
Чоловіки
Koy Лей20.11.1982особисті
Жінки
Песоцька Маргарита09.08.1991особисті
Гапонова Ганна28.10.1985особисті
ТРИАТЛОН
Жінки
Єлістратова Юлія15.02.1988особистий залік
ФЕХТУВАННЯ
Чоловіки
Нікішин Богдан29.05.1980шпага командні
Рейзлін Iгop07.02.1984шпагакомандні
Свічкар Роман18.06.1993шпага командні
Герей Анатолій31.03.1989шпага командні
Жінки
Харлан Ольга04.09.1990шабля особисті
Кривицька Олена23.02.1987шпага особисті

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
Спорт Сьогоднi в telegram-каналi Пiдпишись на RSS-канал Спорт Сьогоднi на Google News

Рекомендації

Більше новин
Реклама
Спортивні історії
Хочу ще
Спортивні красуні
Більше красунь
Останні новини
Більше новин
Дівчата покеру
PokerMatch

Фатіма
Де Мело

Нідерланди
Фото красуні
Рейтинг популярності
Наші спортсмени в Instagram
1
Василь Ломаченко Василь Ломаченко
1970К
2
Олександр Зінченко Олександр Зінченко
1436К
3
Олександр Усик Олександр Усик
1088К
4
Андрій Шевченко Андрій Шевченко
1007К
5
Еліна Світоліна Еліна Світоліна
804К
6
Іван Редкач Іван Редкач
666К
7
Володимир Кличко Володимир Кличко
625К
8
Андрій Лунін Андрій Лунін
504К
9
Дар'я Білодід Дар'я Білодід
501К
10
Олексій Торохтій Олексій Торохтій
429К
Рейтинг ТОП-100
Битва супертяжів
25 вересня
До бою Усик - Джошуа
Новини боксу
Покер - це спорт!
Новини покеру
Петраков - тренер збірної
Опитування
Чемпіонат України
#
Команда
І
Г
О
1
7
22:2
19
2
7
14:4
16
3
8
12:12
16
5
7
12:8
13
6
7
13:7
12
7
7
13:9
11
8
7
8:7
11
9
8
6:10
8
10
7
8:12
7
11
6
5:7
6
14
6
3:12
5
16
7
4:13
2
Показати бiльше
Пʼятниця, 17 вересня

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти