Перший етап ралі-рейду "Дакар-2019" пройшов без аварій

Команди обережно почали боротьбу за перемогу в багатоденці

У Перу стартував ралі-рейд "Дакар-2019". На першому етапі гонщики стартували з Ліми і мали подолати 331 кілометр до Піско, а спецділянка для всіх заліків становила лише 81 кілометр. Перша гонка минула без інцидентів – пілоти перевірили боєздатність транспорту і змогли уникнути втрати часу.

Переможцем у заліку мотоциклів став Хоан Барреда (57.36). +1.34 хвилини програв йому Пабло Кінтанілья, а третє місце за підсумками першого етапу посів Ріккі Брабек (+2.52).

Серед позашляховиків швидше за всіх дистанцію пройшов Нассер Аль-Аттія (1: 01,41). Карлос Сайнс і Якуб Пржігонскі програли катарцю дві хвилини.

1/22

Зовсім невелику перевагу після першого етапу отримав Едуард Ніколаєв (1:09.05). Команда КамАЗа лише на 18 секунд випередила Тона ван Генугтена і на 53 секунди екіпаж Федеріко Вільягри.

"Я відбувся легким переляком". Рінат Ахметов – про зустріч із коронавірусом
Президент Шахтаря Рінат Ахметов

Серед квадроциклів швидше за всіх перший етап пройшов Ніколас Кавільяссо (1:17.15). Слідом за ним фінішували Єремія Гонсалес Феріолі (+3.55) і Томас Кубіена (+8.22).

У класі всюдиходів SxS переміг дует Рейнальдо Варела / Густаво Гугельмін (1:11.13). 1,24 хвилини їм програли Франциско Лопес Контардо й Альваро Хуан Леон Кінтанілла, а відставання Жерара Фаррес Чайл і Даніеля Олівераса Каррераса становило 2,32 хвилини.

Наступний етап відбудеться 8 січня за маршрутом Піско – Сан-Хуан-де-Маркона. Довжина його становитиме 554 кілометри, 442 з яких – спецділянка. Повний розклад етапів "Дакара-2019".

Додамо, що з часів заснування ралі "Париж-Дакар" вважається найекстремальнішим і найнебезпечнішим у світі. За 40-річну історію "Дакар" забрав життя 71 особи, у тому числі і свого творця Тьєррі Сабіна – Француз розбився на гелікоптері в 1986 році під час раптової піщаної бурі.