За дві з половиною години до матчу навколо "Шюкрю Сараджоглу" вже вирувало гамірне жовто-синє море. У клубні футболки одягнені майже всі поголовно – від малого до великого. Свій бойовий настрій фанати "Фенербахче" підтримували не тільки барабанним боєм, але і потужними ударами по сміттєвих баках, капотах припаркованих автомобілів та інших статичних об'єктах. Футбол у Стамбулі не сприймає смирення. Українських журналістів приймаюча сторона одразу попередила: якщо, боронь Аллах, заб'ють — радість з цього приводу прохання зображати не надто бурхливо. Оскільки у ревних шанувальників "Фенера" довгі руки — дотягнуться, якщо що, і до прес-ложі. Не вірити попередженням підстав не було – ще не стерлися з пам'яті події чотирирічної давнини, коли на цьому стадіоні свавільний натовп зірвав спаринг "канарок" з "гірниками".
До речі, заходи безпеки були підвищені. Навколо стадіону тут і там озброєні автоматами поліцейські патрулі, а з верхнього ярусу добре видно поліцейські водомети з масивними носами-таранами, що примостилися у вуличках, які примикають до арени...
Варто зазначити, що візуальних елементів саппорта у турків майже не було. Все віддається на відкуп голосу і свисту. При цьому на кожному сектору спиною до поля стоять заводили-диригенти, так звані топ-бої, які вміло управляють хоровим співом. Роблять вони це настільки майстерно, що складається враження, що ти знаходишся в якомусь театрі на бенефісі культового диригента. На поле команди виходили під звуки, що імітують биття серця, а коли гравці стали в центрі поля, стадіон заспівав акапелла — гучно, до мурашок по спині.
Змусити невгамовні трибуни замовкнути "гірники" могли вже в самому дебюті зустрічі, коли Бруну Алвеш завалив Тейшейру в півколі штрафного майданчика, і Срна пробивав стандарт практично зі своєї улюбленої точки, але трохи недокрутив м'яч, не зумівши перекинути стінку. Господарі відповіли моментально і ще більш гостро: небезпечно вистрілив Нані, але П'ятов був на висоті.
![](https://cdn.segodnya.ua/images/main/icons-siri.png)
Втім, як показали подальші події, це був лише епізод. "Гірники", незважаючи на шалений тиск стадіону (до речі, сидіти під час матчу біля турецьких фанатів, мабуть, вважається правилом поганого тону), і не думали притискатися до своїх воріт, дуже добре контролювали м'яч, весь час розпалюючи "пожежі" у володіннях Деміреля. На жаль, але змарнували свої моменти "оранжево-чорні" з такою ж легкістю, як і створювали їх. Ну як міг Тейшейра не реалізувати чистий вихід один на один на кінець чверті години гри? А як зреагував голкіпер "Фенера" на удар Тайсона майже в упор? А ще були два моменти Гладкого... Словом, якби у футболі діяли такі ж правила підрахунку очок як у боксі, то перший тайм "гірники", напевно, виграли б одноголосним рішенням суддів. Але у футболі, на жаль, рахуються лише голи, а їх стадіон до перерви так і не побачив.
Після антракту "Шахтар" остаточно освоївся в "киплячому котлі". Навіть став головним ньюсмейкером останніх діб Фред (медіа в Бразилії повідомляють, що його допінг-проба, взята на недавньому Кубку Америки, дала позитивний результат — хоча офіційного підтвердження ще немає), через що, мабуть, постійно і помилявся спочатку, заспокоївся і став нагадувати себе звичного. На початку другого тайму трапився дуже показовий епізод: "оранжево-чорні" протягом двох хвилин грали в центрі поля тікі-таку, не даючи супернику торкнутися м'яча. Трибуни почали несамовито освистувати своїх улюбленців. І тут же Перейра, щоб змінити їхній гнів на милість, зробив "хід конем" — підняв з лавочки і відправив розминатися ван Персі. Стадіон заревів, тепер вже від захвату, кілька разів співуче прокричавши: "О, Робі ван Персі!". На полі зірковий голландець з'явився на екваторі другої половини. Описати словами, як трибуни сприйняли вихід свого месії, взагалі неможливо – це потрібно було бачити і чути. На щастя, форвард зараз не в кращих кондиціях, а тому особливого клопоту обороні "гірників" він не доставив, хоча і мав чудовий момент наприкінці). Щоправда, і у володіннях Деміреля було зовсім не так спекотно, як до перерви.
Останні хвилини суперники відверто догравали, мабуть, вирішивши відкласти з'ясування стосунків до гри у відповідь. 0:0 — і через тиждень у Львові все почнеться з чистого аркуша.
"Фенербахче" (Туреччина) – "Шахтар" (Україна) – 0:0 (0:0)
"Фенербахче": Волкан Демірел (к), Калдирим, К'єр, Бруну Алвеш, Джанер Еркін, Мехмет Топал (Мейрелеш, 64), Соуза, Нані, Соу (ван Персі, 68), Дієго (Стох, 84), Фернандао
"Шахтар": П’ятов, Срна (к), Ордець, Ракицький, Шевчук, Степаненко, Фред (Малишев, 90), Марлос (Едуардо, 77), Тейшейра, Тайсон (Коваленко, 79), Гладкий
Попередження: Бруну Алвеш (3), Стох (84)