!["Козаки" з Вінніпега - чемпіони університетської ліги](https://cdn.segodnya.ua/i/image_728x410/media/image/62a/8c4/6bd/62a8c46bd8e79.png.webp)
Чорно-білий знімок хокеїстів у светрах з тризубом дуже популярний у соцмережах. Проте підпис до нього часто є помилковим. Багато хто стверджує, що це професійні гравці другої збірної Канади перед матчем зі збірною СРСР. Мовляв, так хотіли насолити комуністам, які окупували Україну. Давайте розберемося, що насправді сталося.
Звісно, національна команда Канади ніколи не грала б із символікою іншої держави. Але хокеїсти справді з Канади. Точніше з Вінніпега. А якщо брати ще точніше, то це студентська команда "Козаки", складена українською діаспорою. Багаторазовий чемпіон університетської ліги у 1970-х роках.
На фото "Козаки" під час товариського матчу з командою "Чорноморська Січ", який відбувся у лютому 1976 року. Про цей поєдинок писали навіть у місцевій газеті "Свобода".
Читайте також інші матеріали з рубрики "Історія однієї фотографії":
- Як Матіас Канда обігнав паровоз. Спортсмен із Родезії готувався до головного старту у своєму житті.
- Без взуття на олімпійському подіумі – що сталося у Мехіко-1968. Жест Black Power побачив увесь світ.
- Три мільйони доларів за шматок вуха. Ось що сталося з вухом Евандера Холіфілда, яке відкусив Майк Тайсон.
- Чому гонщики курили на "Тур де Франс". Сто років тому вважалося, що куріння дуже корисне.
- Пеле вчили виживати у джунглях. Мало хто знає, що король футболу служив у армії.
- Годинник підвів братів-шахраїв. Неймовірна історія на ультрамарафоні.