![Українських футболіток депортували до Росії](https://cdn.segodnya.ua/i/image_728x410/media/image/625/966/d27/625966d270023.png.webp)
Маріуполь – місто-герой, яке продовжують тримати в облозі російські війська. При цьому місто зазнає постійних атак і обстрілів, навіть за допомогою хімічної зброї.
![](https://cdn.segodnya.ua/i/original/media/image/625/964/c52/625964c529053.jpg.webp)
В епіцентрі агресії рашистів опинився жіночий футбольний клуб Маріупольчанка. Початок війни, а згодом блокада Маріуполя змусив команду втекти з міста. На жаль, усім це не вдалося. Частина дівчат змогла вибратися на українську територію, а деякі взагалі виїхати за кордон.
![](https://cdn.segodnya.ua/images/main/icons-siri.png)
У місті продовжують залишатися футболістки, з якими немає зв'язку, а декого російські окупанти примусово вивезли на територію Росії.
![](https://cdn.segodnya.ua/i/original/media/image/625/964/5a5/6259645a573ad.jpg.webp)
Пережитими жахами молоді дівчата клубу поділилися з ютуб-каналом Настоящее время. А президент клубу Яна Винокурова розповіла реалії порятунку та стану справ у команді:
"Кого спромоглася, забрала додому у приватний сектор. Команда зараз розірвана – хтось із нами, зараз якраз відновлюємо їм документи. Частина не мала вибору – вони в Росії, їх вивезли кудись під Новоазовськ. Половина дівчат жили у Маріуполі, зараз їх вивезли до Росії. Що вони там робитимуть – ми не знаємо. Частина залишилася у підвалах. Хтось знаходиться в містах України, хтось поїхав до інших країн – Румунії, Нідерландів. Як такої команди немає. Коли мир прийде, ми обов'язково повернемося."
Сильно від рук рашистів постраждав і Харків. Олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Олег Верняєв влаштував екскурсію руїнами міста.