Україна починає чемпіонат світу з біатлону: де і коли дивитися та хто побіжить

10 лютого 2021, 15:52
10 лютого турнір стартує змішаної естафетою, у нас в заявці бойовий склад з Джимом і Примою

Біатлонний стадіон в Поклюці

Сьогодні в словенській Поклюці стартує чемпіонат світу з біатлону – найпопулярнішого зимового виду спорту в Україні. Відкриє його змішана естафета, що швидко стала популярною. Початок гонки – о 16:00 за Києвом. Раніше ми давали розклад усіх гонок чемпіонату світу з біатлону.

На українському телебаченні гонку покаже "UA: Перший". Також будуть прямі трансляції на каналах "Євроспорт", "Матч ТВ" і "Білорусь 5". Планується відео на сайті IBU і UA:Біатлон.

Україна побіжить змішану естафету бойовим складом: Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима і Олена Підгрушна. Хоча у Підручного є проблеми зі здоров'ям.

"У понеділок після тренування виникли проблеми, у вівторок Дмитро сказав, що йому вже краще. А в середу вранці, коли прокинеться, відразу приймемо рішення. Якщо буде потрібно, то стартувати буде Антон Дудченко", – розповів тренер Юрай Санітра Суспільному.

Дмитро Підручний / Фото: Getty Images

Зазначимо, що на чемпіонатах світу змішана естафета була вперше проведена у 2005 році в Ханти-Мансійську. 19 лютого 2014 року на Олімпіаді в Сочі відбулася перша олімпійська змішана естафета, перемогу в якій здобула збірна команда Норвегії.

Збірна України вже мала успіхи в змішаній естафеті на трасі в Поклюці. Це було на Кубку світу в сезоні-2010/2011. Олена Підгрушна і Віта Семеренко відмінно відпрацювали жіночі етапи і передали естафету нашим хлопцям другими після французів. Сергій Семенов і Сергій Седнєв не тільки зуміли утримати срібну медаль, а й боролися за "золото". Але Седнєву не вистачило кількох метрів, щоб наздогнати шведа.

Минулого року на чемпіонаті світу Україна посіла п'яте місце в змішаній естафеті, яку виграла Норвегія. За нас бігли Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Артем Прима та Дмитро Підручний, який заробив коло штрафу.

Нагадуємо, що на чемпіонаті світу немає збірної Росії, яка покарана за підтасовування допінг-проб – замість неї бере участь "збірна RBU".

Раніше ми розповідали, заради якої красуні треба подивитися старт чемпіонату світу з біатлону.

Відео: Сьогодні