Підступна класика: Бо злякався і вийшов з декрету, Фуркад занервував і впав, Прима заїхав у ТОП-20

Норвежець здобув шосту перемогу в сезоні, але француз біг швидше
Йоханес Бе и Мартен Фуркад
Йоханес Бе и Мартен Фуркад / Фото: Reuters

Біатлонна класика – індивідуальна гонка на 20 км у чоловіків – відкрила шостий етап Кубку світу з біатлону в Поклюці. І знову головними претендентами на нагороди були норвежці й французи. Зазначимо, що Словенія – остання зупинка для еліти, що біжить і стріляє, перед чемпіонатом світу в Італії, який стартує 13 лютого. Раніше ми писали, як Україна добиралася на етап Кубку світу з біатлону в Поклюці.

У Поклюці повернувся на Кубок світу торішній переможець загального заліку норвежець Йоганнес Бо. Десять днів тому він уперше став батьком і напередодні цієї події вирішив, що пропустить три січневі етапи і побуде із сім'єю. Мовляв, запас у Кубку світу дозволяє. Де там! Після Нового року розкочегарився Мартен Фуркад, який учетверте в кар'єрі виграв чотири гонки поспіль, перехопив у Бо лідерство і почав відриватися. Довелося Йоганнесові згорнути свою відпустку і повернутися на лижню, щоб не відпустити конкурента занадто далеко.

І камбек у Бо вийшов пречудовий – чотири вогневі рубежі на нуль, шосте особисте "золото" в сезоні і 40-ве в кар'єрі на Кубку світу. Однак далося воно геть нелегко, адже за спиною у Йоганнеса біг той самий Фуркад, який також стріляв без помилок і на дистанції француз не те що не програв, а й навіть був швидше на пів секунди. Що, безумовно, тривожний дзвіночок для норвежця. А нарікати через "срібло" Мартен сьогодні має і на не найшвидшу стрілянину, і на втрату концентрації після другого рубежу – спершу не вхопив палиці і втратив кілька секунд, піднімаючи їх, а потім ще і впав. Ось вам і відставання в 11 секунд від Бо.

В українців знову найкращий був Артем Прима, який став 18-м, програвши Бо три хвилини. Якби не по промаху на двох останніх рубежах, то був би п'ятий. У ТОП-30 і Дмитро Підручний, для якого ця гонка найненависніша. Особлива увага була до Сергія Семенова, який спеціалізується на індивідуалках і володів у цій дисципліні Малим кришталевим глобусом. Але поки українець ще набирав оптимальну форму і задовольнився місцем у ТОП-40.