Бенефіс Феррарі та драматичний виліт чемпіона: як пройшов старт сезону Формули-1 (відео)

21 березня 2022, 15:28
Шарль Леклер робить чемпіонський дубль, Сайнс і Хемілтон на подіумі, Ред Булл мають проблеми. Розповідаємо про перипетії гонки у Бахрейні

Шарль Леклер виграв стартовий Гран-прі Формули-1 сезону 2022 року / Фото: Getty Images

73-й чемпіонат світу Формули-1 стартував у Бахрейні. Одноіменний Гран-прі у місті Сахір дав першу оцінку фаворитам сезону як в особистому, так і у командному чемпіонаті.

Передсезонні випробування показали, що найуспішніше над новим болідом попрацювали представники Ферраррі. Лідер команди монегаск Шарль Леклер домінував протягом усього Гран-прі, вигравши при цьому поул-позишн у кваліфікації.

Старт ГП для Леклера пройшов спокійно і Шарль упевнено захопив лідерство, з кожним колом відриваючись від переслідувачів. Другим йшов чинний чемпіон Формули-1 Макс Ферстаппен, який зміг впритул під'їхати до Леклера після аварії Гаслі на 45 колі.

Але створити конкуренцію на трасі Ферстаппену не вийшло, навіть через технічні проблеми перший пілот Ред Булл зійшов з дистанції за три кола до кінця гонки. Повторив дії партнера по команді й Серхіо Перес. Болід мексиканця розвернуло, і він також не зміг фінішувати.

В обох пілотів виникли технічні причини з паливним насосом, який перестав доставляти до двигуна пальне майже порожнього бака. Сходом пілотів Ред Булл скористався Карлос Сайнс, який фінішував другим.

Також на подіум піднявся Льюїс Хемілтон. Замкнув ТОП-10 пілотів, які набрали очки, дебютант Формули-1 – китайський гонщик Гуанью Чжоу. А переможець Гран-прі Бахрейну Шарль Леклер здобув свою третю перемогу у кар'єрі. Найкраще коло гонки також залишилося за пілотом Фераррі.