Вдруге в історії: українець пройшов кваліфікацію стрибків із трампліну на Олімпіаді

5 лютого 2022, 12:10
Український стрибун Євген Марусяк кваліфікувався у перший раунд змагань у стрибках із трампліну на Олімпійських іграх у Пекіні

Євген Марусяк / Фото: Reuters

Регламент змагань в стрибках із нормального трампліну передбачав три етапи: кваліфікацію, перший раунд та фінал. Для того, щоб потрапити до першого раунду, спортсменам необхідно було потрапити до ТОП-50.

Україну у цьому змаганні представляли два спортсмени – 21-річний Євген Марусяк та 17-річний Антон Корчук.

Найкращий результат показав Євген, який виконав пробу на 73 метри, отримавши за неї 49,8 бала. З цим результатом українець посів 48-ме місце у кваліфікації та пройшов у наступне коло змагань.

Раніше українським стрибунам вдавалося подолати кваліфікацію лише 2010 року.

На жаль, Корчук не зміг впоратися із завданням та з результатом стрибка на 67,5 метра (38 балів) зайняв передостаннє місце за підсумками кваліфікації.

А переможцем кваліфікації став Маріус Ліндвік із Норвегії. Він стрибнув на 100,5 м, отримавши за свою спробу 116,7 бала.

Стрибки з нормального трампліну. Кваліфікація

1.Маріус Ліндвік (Норвегія) – 116,7 бала (100,5 метра)
2.Роберт Йоганссон (Норвегія) – 116,6 бала (103,0 метра)
3.Петро Жила (Польща) – 112,1 бала (102,5 метра)
...

48. Євген Марусяк (Україна) – 49,8 бала (73,0 метра)
52. Антон Корчук (Україна) – 38 балів (67,5 метра)

Зазначимо, що фінал стрибків із нормального трампліну (проходять ТОП-30 за підсумками першого раунду) відбудеться у неділю, 6 лютого, о 14:00. Перший раунд змагань розпочнеться о 13:00.