Ударом ногою в голову українець вирвав "золото" Європи за 6 секунд до фінального гонгу

22 травня 2021, 16:48
Титулований каратист Станіслав Горуна на чемпіонаті континенту-2021 у хорватському Поречі дотиснув 5-разового чемпіона світу Рафаеля Агаєва

/ Фото: Getty Images

У неймовірному фіналі чемпіонату Європи з карате в хорватському Поречі львів'янин Станіслав Горуна вирвав золоту медаль для України. Раніше одеситка Анжеліка Терлюга виграла турнір в Португалії, знищивши каратистку з Єгипту.

У фінальній битві турніру до 75 кг Горуна переміг свого принципового суперника з Азербайджану, 5-разового чемпіона світу і 11-разового чемпіона Європи Рафаеля Агаєва. Бій завершився з рахунком – 3:1 на користь українського каратиста.

Розв'язка боротьби за титул наступила на останній хвилині протистояння. За 34 секунди до завершення бою один бал заробив Агаєв. Але Станіслав Горуна не здавався і зумів вирвати вольову перемогу, провівши результативну атаку ногою в голову за 6 секунд до фінального гонгу.

Станіслав Горуна

Це сьома медаль Станіслава на чемпіонатах Європи, але перша – золота. Раніше він також вигравав Всесвітні та Європейські ігри. Крім того, 32-річний Горуна вже заробив ліцензію на Олімпіаду-2020 в Токіо.

Також до фіналу чемпіонату дійшла українка Аніта Серьогіна у вазі до 61 кг, де з рахунком 0:2 поступилася Йовані Прекович з Сербії. А ось фаворитка своїй категорії до 55 кг Анжеліка Терлюга програла в третьому раунді італійці Сарі Кардін (2:5) і покинула чемпіонат.