Ліверпуль радіє, а в Лестері сльози: драма на фініші чемпіонату Англії

23 травня 2021, 20:09
В останньому турі Ліверпуль обіграв Астон Віллу і вирвався на третє місце в турнірній таблиці, а Лестер програв Тоттенхему і втратив шанс обійти Челсі

Ліверпуль вигриз путівку в Лігу чемпіонів. Фото Reuters/Molly Darlington

У підсумковому турі чемпіонату Англії визначалися володарі путівок до Ліги чемпіонів. Всі матчі стартували в однаковий час, тому команди мінялися позиціями в режимі онлайн.

Найменше нервів своїм уболівальникам пошарпав Ліверпуль, який обіграв Крістал Пелас. Садіо Мане відкрив рахунок на 36-й хвилині, а на 74-й подвоїв перевагу червоних, гарантувавши команді путівку в Лігу чемпіонів на наступний сезон.

Ліверпуль – Кристал Пелас – 2:0
Голи: Мане (36, 74)

Справжня драма розгорнулася в паралельних матчах, де билися інші претенденти на потрапляння в ТОП-4. Головний претендент на третю сходинку до старту туру Челсі несподівано "горів" з рахунком 0:2 в матчі проти Астон Вілли. Майже відразу лондонці гол відіграли, але його не зарахували після VAR. Проте до 70-ї хвилині Бен Чілвелл скоротив відставання.

Астон Вілла – Челсі – 2:1
Голи: Траоре (43), Ель-Газі (52, пен) – Чілвелл (70)

В цей час Лестер грав з Тотенгемом. "Лисиці" відкрили рахунок на 18-й хвилині завдяки точному удару Джеймі Варді. Перед самою перервою Гаррі Кейн рахунок зрівняв, але на початку другого тайму Варді знову вивів Лестер вперед. Здавалося, що остання путівка в Лігу чемпіонів дістанеться команді Брендана Роджерса, але на 76-й хвилині господарі поля пропустили прикрий гол, який ще й записали на воротаря команди Каспера Шмайхеля. А перед самим фінальним свистком Тоттенгем вирвав перемогу, а разом з нею і путівку в Лігу конференцій для себе.

Лестер – Тоттенхем – 2:4
Голи: Варді (18, пен, 52, пен), Кейн (41), Шмейхель (76, аг), Бейл (87, 90+6)

Ось так, нічого не роблячи, Челсі повернувся в зону Ліги чемпіонів, а Лестер у наступному сезоні виступить у Лізі Європи, де також зіграє Вест Гем Андрія Ярмоленка, якщо, звичайно, українець залишиться в команді.