Ярмоленко наздогнав Шовковського щодо матчів за збірну: дивіться всіх гвардійців України

12 листопада 2020, 18:56
Вінгер "Вест Гема" дебютував за національну команду 11 років тому

Андрій Ярмоленко проти гравців збірної Польщі / Фото: Reuters

Вінгер збірної України і англійського "Вест Гема" Андрій Ярмоленко 11 листопада провів 92-й матч за національну команду проти Польщі. На 12-й хвилині 31-річний футболіст не реалізував пенальті, а "синьо-жовті" поступилися в Хожуві з рахунком 0:2. Проте Андрій Шевченко заявив, що задоволений грою з Польщею, але не задоволений реалізацією.

Отже, за кількістю матчів за збірну Ярмоленко зрівнявся з голкіпером Олександром Шовковським, який виступав з 1994-го по 2012 рік. Наступний у рейтингу – ще один воротар, Андрій Пятов, з 95 зустрічами. А рекордсменом залишається півзахисник Анатолій Тимощук, який зіграв 144 матчі.

Гвардійці збірної України

• 144 матчі - Анатолій Тимощук (2000-2016)
  • 111 – Андрій Шевченко (1995-2012)
  • 100 – Руслан Ротань (2003-2018)
  • 98 – Олег Гусєв (2003-2016)
  • 95 – Андрій Пятов (2007- ...)
  • 92 – Олександр Шовковський (1994-2012)
  • 92 – Андрій Ярмоленко (2009- ...)
  • 86 – Євген Коноплянка (2010- ...)
  • 75 – Сергій Ребров (1992-2006)
  • 74 – Андрій Воронін (2002-2012)

Нагадаємо, що Андрій дебютував за національну команду у вересні 2009 року у відборі до чемпіонату світу-2010 проти Андорри (5:0) і вже на 18-й хвилині відзначився голом. А буквально в суботу може продовжити погоню за Пятовим. Нагадаємо, що після товариського матчу з поляками збірну України чекають дві гри в рамках Ліги націй УЄФА: в Лейпцигу проти Німеччини (14 листопада) і в Люцерні зі Швейцарією (17 листопада).