"Я мало не заплакав, але стримався": легендарний Усейн Болт попрощався з фанатами

14 серпня 2017, 12:37
Рекордсмен в бігу на 100 і 200 метрів після чемпіонату світу в Лондоні офіційно завершив кар'єру

"Блискавка". Усейн Болт завершив кар'єру. Фото: AFP

Восьмикратний олімпійський чемпіон і 11-кратний чемпіон світу ямайський спринтер Усейн Болт заявив, що не шкодує про рішення виступити на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Лондоні, незважаючи на невдачі.

Володар світових рекордів у бігу на 100 і 200 метрів Болт, якому 21 серпня виповниться 31 рік, в Лондоні виступав на 100-метрівці, де став третім, і в естафеті 4х100 метрів, де не зумів фінішувати через травму.

У неділю на прес-конференції ямаєць заявив, що не змінив свого рішення завершити кар'єру після лондонського ЧС, яке він анонсував раніше.

"Я в порядку. Мої фанати хотіли подивитися на мене ще один рік. Без них я б не досяг всього протягом цих років. Приїхати сюди і влаштувати шоу для фанатів – це все, чого я хотів. Один чемпіонат не змінить того, чого я досяг. Після поразки на 100-метрівці хтось сказав мені, що Мохаммед Алі теж програв свій останній бій, тож не варто переживати", – сказав Болт.

Організатори чемпіонату світу влаштували в заключний день турніру після всіх фіналів спеціальну церемонію на честь Болта. Ямайський спринтер зробив коло пошани по олімпійського стадіону Лондона. Глядачі вітали його стоячи.

"Підтримка фанатів була незмінною. Сумно, що доводиться йти зараз. Енергетика уболівальників була чудовою. Я почувався як вдома. Я прощався з фанатами і зі змаганнями. Вони були для мене всім. Я мало не заплакав, але стримався", – додав Болт.

Чемпіонат світу в Лондоні завершився в неділю. Єдину медаль для України завоювала 19-річна Юлія Левченко, яка стала другою у стрибках в висоту. Близько до медалі також фінішував Ігор Главан, який у спортивній ходьбі на 50 км зайняв образливе четверте місце.