28 грудня 2017, 16:49
Свої нагороди отримали також молоді атлети, тренери і алтети-ветерани

Юлія Левченко. Фото AFP

Завершилося голосування з визначення кращих легкоатлетів та тренерів України в 2017 році в восьми номінаціях.

Кращою легкоатлеткою було визнано Юлію Левченко, на рахунку якої в 2017-му "срібло" на чемпіонаті світу, "бронза" на чемпіонаті Європи в приміщенні, "золото" на молодіжному чемпіонаті Європи, друге місце у фіналі Діамантової Ліги, молодіжний рекорд України зі стрибків в висоту, а також перемога в номінації Європейської Атлетики "Висхідна зірка".

Раніше наймолодша віце-чемпіонка світу в стрибках у висоту розповіла про пробу в скелелазінні, мамин борщ, "гірку" правду про Діда Мороза і про пропозиції стати моделлю.

Кращим легкоатлетом назвали Сергія Смелік, який здобув перемогу на командному чемпіонаті Європи в бігу на 200 м.

У категорії "молоді атлети у віці до 20 років" перемоги здобули Гліб Піскунов та Аліна Шух. Гліб в році, що минає, виграв "золото" на юніорському чемпіонаті Європи з юніорських рекордом України з метання молота. А Аліна записала в свій актив перемогу на командному чемпіонаті Європи, "золото" на юніорському чемпіонаті Європи, юнацькі рекорди світу (в приміщенні) і України з багатоборства. Відзначимо, що Аліна перемогла в цій номінації третій рік поспіль. Також Аліну Шух разом з іншими членами збірної України з багатоборства – Олексієм Касьяновим, Василем Іваницьким, Русланом Малогловцем, Валентином Олійником, Дариною Слободою, Риммою Гордієнко і Асею Бардіс – названо найкращою командою року за перемогу на командному чемпіонаті Європи з багатоборства.

Кращим тренером 2017 року був визнаний Ігор Лонський, вихованці якого зібрали цілу колекцію нагород, в тому числі Віктор Лонський – "бронзу" на молодіжному чемпіонаті Європи зі стрибків у висоту, а Владислав Мазур – "золото" на молодіжному чемпіонаті Європи зі стрибків у довжину.

Кращими легкоатлетами-ветеранами країни, які і в минулому році, визнано Валентину Крепкіну і Івана Пушкіна. Пушкін протягом 2017 виграв два "золота" на чемпіонаті світу в приміщенні (ходьба на 3000 м, ходьба на 10 км) і два "золота" на чемпіонаті Європи (ходьба на 5000 м, ходьба 20 км по шосе), а Крепкіна – чотири "золота" на чемпіонаті світу в приміщенні (довжина, потрійний, жердина, 60 м з бар'єрами), "золото" (потрійний) і дві "бронзи" (жердина, 80 м з бар'єрами) на чемпіонаті Європи, а також встановила світовий рекорд в потрійному стрибку.