Пішов чемпіоном: чудовий Мартен Фуркад виграв останню гонку в сезоні й своїй кар'єрі

14 березня 2020, 15:21
Весь п'єдестал у Контіолахті виявився французьким, українці Підручний та Прима – в ТОП-20

Мартен Фуркад / Фото: Reuters

Чоловічий сезон Кубку світу з біатлону закрила гонка переслідування у фінському Контіолахті. Нагадаємо, що на 15 березня планували супермікст і змішану естафету, але збірні Чехії, Словаччини та Австрії вирішили покинути етап уже після жіночого спринту 13 березня, тому Кубок світу з біатлону закривають після переслідування. А фінальний етап у Норвегії і зовсім скасували через пандемію коронавірусу.

Пасьют у Контіолахті став останньою гонкою для великого французького біатлоніста Мартена Фуркада, який оголосив про завершення кар'єри. І незважаючи на те, що переслідування Мартен починав в 20 секундах від свого головного конкурента Йоганнеса Бо, працюючи на дистанції в парі зі своїм колегою по команді Емільєном Жакленом, швидко наздогнав конкурента, а завдяки ідеальній стрільбі на двох вогневих рубежах створив собі певний запас.

Хоча треба сказати, що вітрова ситуація у Фінляндії була дуже важка – Бо-молодший тричі промазав на першій стійці, Мартен – двічі на другій, але йому вистачило швидкості, щоб утримати цю перемогу. П'ятиразовий олімпійський чемпіон Фуркад іде красиво – вигравши останню гонку сезону. Слідом за ним фінішували його товариші – Жаклен та Фійон-Має, які довго обіймалися на фініші.

Йоганнес став четвертим, але взяв другий Кубок світу, обійшовши Мартена лише на два очки. Українець Дмитро Підручний фінішував 15-м, Артем Прима – 16 м.