Український дует посів 16-е місце на чемпіонаті Європи з фігурного катання

26 січня 2019, 21:50
"Золото" в п'ятий раз дісталося призерам Олімпіади Габріеллі Пападакіс і Гійому Сізерону

/ Фото: Федерація фігурного катання України

Український танцювальний дует Дарина Попова і Володимир Бєліков посів 16-е місце на чемпіонаті Європи в Мінську, набравши за два виступи 152.01 балів. День тому українці справили враження на фахівців і глядачів вдалим виконанням ритмічного танцю, а сьогодні в довільній програмі показали, що позитивні оцінки свого катання вони отримали не випадково. Довільний танець наш дует відкатав на 92.00 балів, набравши 50.62 балів за елементи і 41.38 – за компоненти.

У боротьбі за "золото" чемпіонату Європи ніяких несподіванок не сталося. У п'ятий раз на вищий щабель п'єдесталу зійшли срібні призери Олімпійських ігор французи Габріелла Пападакіс і Гійом Сізерон, які в обох програмах продемонстрували стильне, практично досконале катання, не залишивши суперникам жодного шансу. Дует переміг з рекордною сумою балів – 217.98.

Срібну медаль отримали росіяни Олександра Степанова та Іван Букін – 206.41, бронзову – італійські спортсмени Шарлен Гиньяр і Марко Фаббрі – 199.84.

Сьогодні іспанський фігурист Хав'єр Фернандес в сьомий раз поспіль виграв чемпіонат Європи і завершив кар'єру. Він став першим іспанцем, який завоював медаль у фігурному катанні на Олімпіаді.

Нагадаємо, що на чемпіонаті Європи в Мінську 13-річна фігуристка встановила рекорд США, ставши наймолодшою чемпіонкою. Аліса Лю виграла чемпіонат США з фігурного катання, побивши рекорд Тари Ліпінські.

А перед цим Ванесса Джеймс і Морган Сіпре стали чемпіонами Європи з фігурного катання. Французький дует виграв "золото" зі світовим рекордом.