Україна не втримала перемогу над Естонією і скотилася на дно таблиці Євробаскету-2015

7 вересня 2015, 23:28
Президент Федерації баскетболу України на емоціях залишив поєдинок до його завершення

Україна програла третій матч поспіль на чемпіонаті Європи з баскетболу. Фото AFP

Як би це не було прикро для нас, але після двох турів збірна Україна разом з Естонією значилася в аутсайдерах групи D. І поразка від найслабшої з балтійських команд стала б для Фесенка і компанії початком кінця на цьому Євробаскеті. І почали ми, прямо скажемо, не дуже – мало забивали, втрачали естонців на триочковій лінії, адже це їхня головна зброя, і незабаром вже горіли 3:11. У якийсь момент настало відчуття дежавю: невже нас чекає сценарій матчу з чехами? Адже вчора говорили про чоловічу розмову в роздягальні, обіцяли не опускати рук... Але погано-бідно стараннями Пустозвонова та Рендла ситуація на паркеті вирівнялася, і першу чверть Україна вже завершила лідером 15:14.

Естонці постаралися повернути собі лідерство – їх гнали вперед кілька тисяч власних фанатів, але це надмірне бажання вилилося у велику кількість фолів. До перерви по три фоли відхопили лідери Талтс і Арбет, так що їм доводилося діяти більш акуратно. А ось підопічні Євгена Мурзіна нарешті намацали свою гру, з'явилася відчутна перевага на щитах, нарешті двічі влучили здалеку, і перед другою половиною ми мали +10. Після закинутих м'ячів навіть президент ФБУ Михайло Бродський схоплювався зі свого місця, розводив руки і кричав.

А от старт другої половини ми вже за традицією провалили – під пресингом втрачали м'яч у нападі на передачах і веденні, й естонці тут же відповідали фірмовими кидками з-за дуги. В такі момент практично не сідала дружина Джерома Рендла, яка виявилася дуже емоційною вболівальницею. Як тільки чоловік, допускаючи помилку, йшов у бік лавки, вона починала активно жестикулювати і кричати йому. Але в тому шумі, який на радощах зчинили вболівальники Eesti, не було чути навіть сусіда. Українці валилися на всіх фронтах, навіть примудрялися програвати підбір, а Арбет тим часом накидав 23 очки, що дозволило естонцям відірватися на 11 очок.

У четвертій чверті Євген Мурзін утовкмачував нашим гравцям вже стоячи на колінах. Але Корнієнко, який пройшов і Євробаскет-2013 і ЧС-2014, в найбільш відповідальний момент не закинув два штрафні! Неспортивний фол балтійцям, штрафні Мишули і "трійка" Зайцева скоротили різницю до 1 очка, кінцівка обіцяла стати трилером. Але не склалося... Красномовний факт: коли різниця склала 7 очок, президент ФБУ Михайло Бродський і його соратники покинули трибуну...

Україна – Естонія – 71:78 (15:14, 23:14, 6:22, 27:28)