ТОП-8 перемог нашого спорту 2018 року: від "золота" Олімпіади до "абсолюту" Усика

5 січня 2019, 09:28
Згадуємо найяскравіші українські спортивні перемоги року, що минув,

18 лютого. Олександр Абраменко. Наш перший чоловік, який взяв "золото" зимової Олімпіади

2018 року відбулися дві найбільші спортивні події: чемпіонат світу з футболу і Олімпіада. На ЧС-2018 збірна України не пробилася, а ось на зимовій Олімпіаді-2018 в Південній Кореї наша команда змогла завоювати одну медаль: "золото" у фристайліста Олександра Абраменка, який переміг в лижній акробатиці. Цікаво, що наш спортсмен виступав на лижах, виготовлених в Україні! Медаль Абраменка в своєму роді унікальна: він став першим чоловіком в історії незалежної України, який завоював медаль найвищого ґатунку на зимових Іграх.

З однією медаллю Абраменка збірна України зайняла 21-ше місце в медальному заліку Олімпіади. Може здатися, що 1 медаль – це не досягнення. Але згадаємо, що Україна традиційно не зимова країна. Наприклад, з зимових Ігор у Солт-Лейк-Сіті (2002) і Ванкувері (2010) наші спортсмени поїхали ні з чим. А за всю історію участі в білих Іграх (з 1994 року, 8 разів) Україна завоювала 8 медалей (3 "золота", 2 "срібла", 3 "бронзи").

24 лютого. Артем Далакян став чемпіоном світу WBA

У лютому Україна отримала ще одного чемпіона світу з боксу в професіоналах. Артем Далакян в Інглвуді (США) переміг американського боксера Браяна Вілора і завоював пояс WBA в найлегшій вазі (до 50,8 кг). Далакян приєднався до компанії Олександра Усика і Василя Ломаченка і став третім чинним українським чемпіоном світу в професійному боксі.

Завоювавши титул, Артем 2018 року двічі проводив захист у Києві та обидва рази переміг. Влітку на вертолітному майданчику Далакян нокаутував в десятому раунді Сірічаї Тайєна з Таїланду, а в грудні достроково переміг Грегорія Леброна в п'ятому раунді.

В ноябре Артем Далакян побывал в студии segodnya.ua:

21 липня. Олександр Усик виграв трофей Мохаммеда Алі

"Баам! Батя в будівлі!" – так український боксер привітав публіку в Москві, коли впевнено переміг росіянина Мурата Гассієва в фіналі Всесвітньої боксерської суперсерії  і об'єднав всі чемпіонські пояси у важкій вазі. Олександр Усик став першим володарем трофея Мохаммеда Алі і першим в історії абсолютним чемпіоном світу в крузервейті. На шляху до фіналу WBSS Усик переміг Марко Хука і Майріса Брієдіса.

10 листопада в Манчестері Усик провів перший захист своїх титулів, відправивши в нокаут британця Тоні Белью. Після цього бою Белью завершив кар'єру, а Усик заговорив про намір перейти до суперважкої ваги і кинути виклик чемпіонам.

Усик – найкращий професійний боксер 2018 року за версією авторитетного спортивного телеканалу ESPN, журналу Sports Illustrated і сайту Yahoo! Sports. Усик – перший українець, який став абсолютним чемпіоном світу. Навіть багаторічний чемпіон в суперважкій вазі Володимир Кличко ніколи одночасно не володів всіма поясами.

20 вересня. Дарина Білодід – наймолодша чемпіонка в дзюдо в історії

У вересні українська спортсменка Дарина Білодід стала сенсацією чемпіонату світу з дзюдо, завоювавши "золото" в самому юному в історії цього виду спорту віці. Тоді нашій дзюдоїстці було 17 років, а 10 жовтня чемпіонка світу стала повнолітньою – Дарині виповнилося 18 років.

Крім того, Дарина Білодід стала першою українкою в історії, якій вдалося виграти чемпіонат світу з дзюдо. Нещодавно наша зірочка дзюдо розповіла "Сегодня" про сльози на чемпіонаті світу, камбек після перелому щелепи, леопарда для Бубки, випробуванні Instagram і посвячення до компанії Верняєва. До речі, про свій рекорд "світу" непереможна цього року українка дізналася вже "ввечері, коли читала новини дзюдо в інтернеті".

16 жовтня. Перемога збірної України в групі Ліги націй

Цього дня в Харкові команда Андрія Шевченка достроково застовпила за собою перше місце в групі Ліги націй, мінімально обігравши збірну Чехії. Переможний м'яч забив Руслан Малиновський, який проводив лише другий поєдинок у футболці національної команди.

Перемога в групі з Чехією і Словаччиною гарантувала збірній України підвищення в класі: в наступному сезоні Ліги націй ми воюватимемо з найсильнішими командами континенту. Крім того, цей результат дозволив нам отримати додаткову можливість для кваліфікації на Євро-2020. Якщо "синьо-жовті" не зможуть зайняти 1-2 місця у відбірковій групі, то поборються за путівку на чемпіонат Європи в спеціальному плей-офф. Збірна України з футболу завершила 2018 рік на 28-му рядку рейтингу ФІФА.

28 жовтня. Еліна Світоліна виграла Підсумковий чемпіонат

Це найкрутіший індивідуальний трофей в нашому тенісі: вперше в історії у фіналі WTA перемогла українка. Причому в фіналі Еліна Світоліна обіграла фаворитку, американську чемпіонку US Open-2017 Слоан Стівенс – 3:6, 6:2, 6:2, зрівнявши рахунок в особистих до 2:2. На додачу до трофею, отриманого з рук Біллі Джин Кінг, 13-му титулу в кар'єрі українки, у Еліни бонус – камбек на 4-й рядок рейтингу плюс найбільший гонорар в історії українського тенісу – $ 2,36 млн. До речі, Світоліна не програє вже в 9-му фіналі поспіль.

На Підсумковому чемпіонаті Еліна виграла всі матчі. У жовтні вона заробила на корті більше всіх в світі тенісу – українка обійшла навіть Новака Джоковича і Роджера Федерера.

1 грудня. Олександр Гвоздик став четвертим українським чемпіоном світу

Український боксер Олександр Гвоздик здобув пояс чемпіона світу в напівважкій вазі за версією WBC. У Канаді, на території його суперника Адоніса Стівенсона, переміг нокаутом в 11-му раунді.

"Господар" рингу був значно активніше в першій половині бою: за очками саме Стівенсон був переможцем на момент зупинки. У чемпіонському 11-му раунді наш боксер провів кілька серій в голову супернику і відправив Стівенсона в глибокий нокаут. Пізніше стало відомо, що Адоніс переніс інсульт, йому зробили операцію і ввели в стан штучної коми, в якому він провів два тижні. За повідомленнями в ЗМІ, канадський боксер може залишитися частково паралізованим.

Таким чином, Україна отримала четвертого чинного чемпіона світу в професійному боксі. Тепер титулами володіють Олександр Усик, Олександр Гвоздик, Василь Ломаченко та Артем Далакян.

8 грудня. Нове досягнення Василя Ломаченка

У травні Василь Ломаченко став чемпіоном світу в новій вазі – українець нокаутував Хорхе Лінареса в 10-му раунді і отримав пояс WBA в легкій вазі. Таким чином, Василь встановив новий світовий рекорд, ставши чемпіоном світу в третій ваговій категорії тільки за 12 поєдинків.

У грудні вперше в професійній кар'єрі Василь Ломаченко об'єднав пояси. Перемога над Хосе Педрасою додала до його колекції пояс WBO в легкій вазі. Зазначимо, що цей поєдинок став першим для українця після перенесеної операції на плечі. Багато експертів називають Ломаченка найкращим чинним боксером світу незалежно від вагової категорії.