Том Дюмулен – перший голландець, який виграв велобагатоденку "Джиро д'Італія"

28 травня 2017, 19:42
Сота в історії "Джиро" завершилася індивідуальною гонкою в Мілані

Том Дюмулен виграв "Джиро". Фото AFP

<p>Том Дюмулен виграв "Джиро". Фото AFP</p>

Голландський велогонщик команди Sunweb Том Дюмулен переміг в загальному заліку велобагатоденки "Джиро д'Італія".

Сота в історії "Джиро" завершилася 28 травня індивідуальною гонкою в Мілані (29,3 км), в якій першим став голландець Йос ван Емден. Дюмулен став другим, третім фінішував італієць Мануель Квінцато.

У генеральній класифікації Дюмулен на 31 секунду випередив колумбійця Наїро Кінтану, який став другим. Третє місце зайняв італійський гонщик Вінченцо Нібалі (+40 секунд). Це перша перемога Дюмулен на Гранд-турі. 26-річний спортсмен став першим голландцем в історії, який виграв "Джиро".

Гірську класифікацію виграв іспанець Мікел Ланда, цикламенову майку кращого спринтера завоював колумбієць Фернандо Гавірія. Біла майка кращого молодого гонщика пішла Бобу Юнгесу з Люксембургу.

Українські велогонщики в цьому році на "Джиро" участі не брали.