Стартував відбір на ЧС-2018: дебют Сема і шок для Польщі

5 вересня 2016, 12:36

Мартін Шкртел частіше потрапляв по "левах", ніж по м'ячу, і покинув поле достроково. Фото AFP

Дев'ятьма матчами вчора в Європі стартував кваліфікаційний 13-місячний марафон до чемпіонату світу-2018.

Головним поєдинком неділі вважалося рандеву в Трнаві між Словаччиною і Англією, які буквально в червні розкатали "суху" мирову на груповому етапі Євро-2016. Але тоді нічия ніби як влаштувала обидві команди, а зараз англійцям потрібно було повертати свій авторитет після оглушливого провалу на все тому ж чемпіонаті і поразки від ісландців. "Трьох левів" після відставки Роя Ходжсона очолив Сем Еллардайс, який прагнув дебютувати з перемоги, як і вісім його попередників.

Спочатку здалося, що ми дивимося продовження тієї неспішної зустрічі на Євро. Англійці володіли перевагою, але по воротах били мало. Словаків, здавалося, влаштовувала і нічия. Найактивнішим у господарів був Шкртел, тільки потрапляв він частіше по суперниках, ніж по м'ячу і ближче до середини другого тайму був видалений. Ось тут гості і притиснули словаків до їхніх воріт. Забійні моменти виникали то біля Уолкота, то у Лала. І атакуючий хавбек "Ліверпуля" таки закотив м'яч у ворота вже на п'ятій доданій хвилині, потрапивши в "будиночок" воротареві.

Інтригувала і зустріч Вірменії з Данією. Підшефні Варужан Сукіасяна – найчастіше міцний горішок. Але ще до стартового свистка шанси на позитивний результат матчу для вірмен зменшила травма їхнього капітана Генріха Мхітаряна. Півзахисник МЮ травмувався в спарингу з Чехією, вибув на термін від 7 до 10 днів і ризикує пропустити навіть манкуніанське дербі з "МанСіті" в суботу. Без свого капітана в гостях Вірменія таки поступилася на виїзді 0:1.

Ну хто дійсно здивував, так це Казахстан! Поступаючись два м'ячі чвертьфіналістів останнього чемпіонату Європи Польщі, казахстанці примудрилися вирвати нічию 2:2. Двічі Фабіанського пробив Хижніченко. А зоряне покоління Кадри в першому матчі відбору аж ніяк не блищало.

Вперше в історії почав відбірковий цикл з перемоги Азербайджан. Перемога 2:0 над Ліхтенштейном – друга в офіційних матчах для збірної "нафтової" країни.

Сьогодні центральним матчем стане бій двох дуже емоційно збірних – Хорватії та Туреччини. Причому "картаті" фактично підписали туркам вирок, обігравши їх на груповій стадії Євро, так що команда Фатіха Теріма захоче віддати боржок. "У порівнянні з Євро Туреччина втратила кілька гравців, але не думаю, що це позначиться на якості її гри. Матчі з турками завжди складні", – зауважив захисник хорватів Чорлука.