Збірна України програла Польщі на чемпіонаті світу з хокею

23 квітня 2017, 22:52
Наша команда пропустила вирішальну шайбу в третьому періоді

Перемога за поляками. Фото iihf.com

У другому турі домашнього чемпіонату світу з хокею в дивізіоні 1А збірна України поступилася Польщі – 1:2.

У фан-зоні перед матчем з поляками звернула на себе увагу значна низка угорських вболівальників. Як виявилося, черга з хлопців у червоно-біло-зелених светрах вишикувалася не за пивом або здобою, а до дівчини-аніматора, яка малювала українські прапорці на щоках. Причому, для угорців підставляти обличчя під пензлик виявилося не просто розвагою. Вони прийшли на хокей, вболівати за ... Україну. "Це вчора ми були суперниками, а сьогодні – друзі", – з усмішкою говорили вони, братаючись з нашими фанами (не обійшлося, звичайно, і без брудершафтів). А прямуючи до Палацу спорту і ті, й інші дружно скандували: "Україна! Україна!". Те ж саме було і під час матчу. Острівець угорських вболівальників на трибунах майже не замовкав. "Червоно-біло-зелені" фани дуділи в трубки, скандували майже без акценту "Шайбу! Шайбу!" – загалом, вболівали за наших по-справжньому, а не просто відбували номер.

Польські уболівальники, яких було близько двох десятків, про свою присутність взагалі не нагадували весь перший період. Лише за 4 секунди (!) до перерви, коли поляки в більшості відкрили рахунок, фани "червоно-білих" відвели душу.

У холі Палацу спорту немає недоліку в точках громадського харчування. На одній із них увагу привернула саморобна табличка з написом польською "Краще пиво". "Це наше з сестрою ноу-хау, – розповів мені продавець Антон. – Вирішили на кожен матч писати такі таблички мовою однієї з граючих команд. І знаєте, наша задумка людям сподобалася. Від угорців узагалі немає відбою. Їх, по-перше, приїхало найбільше. А по-друге, ціна – 27 гривень за півлітровий стакан, а це менше 1 євро – для них просто смішна. Ось тепер намагаємося написати "краще пиво" на корейському. Поки не виходить. Але нічого, до кінця чемпіонату час ще є".

На українську вулицю свято прийшло лише на передостанній хвилині другого періоду, коли Роман Благой зрівняв рахунок. Зал вибухнув і майже до перерви скандував "Україна, вперед!". До речі, зал був майже без порожніх місць. Можливо, перекупники трохи зменшили свої апетити.

На жаль, третій період виявився за поляками. В контратаці Капіца точним кидком приніс перемогу Польщі.