Збірна України не змогла пробитися в плей-офф Євробаскету-2015

10 вересня 2015, 17:21
У ключовому матчі наша команда поступилася Бельгії

Останній наш матч на Євробаскеті-2015. фото AFP

В останні роки Бельгія стала вічним супутником України на групових етапах Євробаскет. У 2011-му ми не вийшли з групи самі і не випустили їх, в 2013-му Ервелль і компанія обіграли Латвію і подарували нам путівку до чвертьфіналу. По-хорошому, ми бельгійцям заборгували, але в Ризі Україна перебувала не в тій турнірної ситуації, щоб починати платити за рахунками. Для виходу в топ-16 нам потрібна була тільки перемога. Та й бельгійці намагалися забратися, як можна вище, щоб не залежати від поєдинку Естонії та Латвії. Тому зустрічі старих друзів не вийшло...

Крім українських уболівальників, за нашу команду підтримувала невелика групка латишів, а ось прийшли на матч естонці зайняли нейтральну позицію.

Бельгійці почали дуже жорстко – спочатку по обличчю отримав Кирило Фесенко, але суддя на це ніяк не відреагував, а потім Ервелль буквально виштовхав за межі паркети Ігоря Зайцева, і тут вже арбітри попередили лідера "триколірних". Але Зайцев і сам у боргу не залишився – завалив Ервелля під час далекої спроби. Взагалі "червоні" діяли проти Феса іноді просто надмірно жорстко, що викликало обурення нашого капітана, а суддя у відповідь лише розводив руками.

По ходу другої чверті ми вигравали 14 очок, але незадовго до перерви упустили ривок Бельгії – 10:0! У тому числі і завдяки тому, що дали супернику реалізувати відразу п'ять далеких, самі ж не потрапили через за дуги жодного разу. Після великої перерви все практично довелося починати спочатку. Але Бельгія в перерві провела роботу над помилками і пристойно прихопила Феса, який набрав на першу половину 16 очок. Фес почав нервувати, робити помилки, і був посаджений на лавку. Вийшов замість нього Зайцев незабаром дуже швидко розжився чотирма фолами, у тому числі дуже спірним у нападі. І хоч Ігор відіграв практично до кінця, багато важливих підбирань, особливо на своєму щиті ми програли.

За хвилину до фінальної сирени українці підійшли до Бельгії на відстань 6 очок і повинні були вводити м'яч з-за бокової, але Серрон повалився на паркет немов підкошений, а суддя дав фолі розгубленому Мішула. Олександр хитав головою, мовляв, там нічого не було, але арбітр був невблаганний. А Серрон, як для ще недавно вмираючого, дуже жваво кинувся в атаку. Намагаючись врятувати ситуацію, українці почали фолити, а потім кидати "трюльники", але жодна з них так і не досягла мети. 71:79 і замість Лілля Україна повертається додому.