Першими з чемпіонату світу вибули три арабські збірні

21 червня 2018, 11:15
У середу визначилися володарі перших путівок у плей-офф і перші невдахи ЧС-2018

Юнес, вам на вихід. Гол Роналду позбавив екс-динамівця Юнес Беланда і його збірну шансів на плей-офф. фото AFP

Як і в матчі першого туру з іспанцями, Португалія швидко повела у зустрічі з Марокко. На четвертій хвилині свій четвертий гол на мундіалі забив Роналду (а хто ж ще?). Але, на відміну від піренейського дербі, на цьому Крішті і заспокоївся. Втім, більшого від нього і не було потрібно - чемпіони Європи втримали мінімальну перемогу (1:0). А Крішті вистачило цього гола, щоб стати найкращим бомбардиром усіх європейських збірних в історії. 85 голів за Португалію, обійшов легендарного Ференца Пушкаша, який забив 84 за Угорщину. Ще одна історична подія трапилася в цьому матчі за межами футбольного поля: в прямому ефірі британського ТБ поєдинок ЧС вперше коментувала жінка – журналістка ВВС Вікі Спаркс, компанію якій склав екс-гравець "Арсеналу" Мартін Кіоун.

Марокканці стали першою командою на мундіалі, яка втратила навіть теоретичні шанси на вихід з групи. Але головний тренер африканців Ерве Ренар заявив, що пишається своїми гравцями: "Ми вперше за 20 років вийшли на ЧС і показали, що вміємо грати у футбол".

За три години компанію невдах ЧС поповнили ще дві арабські збірні – Єгипет і Саудівська Аравія. Гол ювіляра Луїса Суареса – проводив 100-ту гру за збірну Уругваю - виявився єдиним у матчі з саудівцями (1:0). До речі, нападник "Барселони" став першим уругвайцем, який забивав на трьох чемпіонатах світу. Росія і Уругвай достроково стали першими учасниками плей-офф, в очному поєдинку 25 червня визначать переможця групи, і того ж дня, але пізніше, отримають суперників з квартету B.

В останньому матчі середи збірна Іспанії мінімально обіграла Іран – 1:0. У другому таймі відзначився Дієго Коста, який в першому турі оформив дубль у ворота Португалії.