Олімпіада-2016: плавці розіграли 4 комплекти нагород і оновили 3 світових і 1 олімпійський рекорди

7 серпня 2016, 09:26
Олімпійськими чемпіонами в плаванні стали представники Японії, Швеції, Австралії

Фото AFP

В ніч з суботи на неділю на Олімпіаді 2016 в Рі – де – Жанейро розігрували комплекти нагород у плаванні , а також пройшли кваліфікаційні запливи у жінок і чоловіків. Уже в кваліфікації лідер збірної Великобритании Адам Піті оновив свой власний світовий рекордв плаванні на 100 метрів брасом, подолавши д истанцію за 57,55 секунди . ( Колишній рекорд – 57,92 ) .

З олімпійським рекордом у плаванні на 100 м батерфляєм завершила кваліфікацію Шведська плавчиха Сара Шестрем. У півфіналі шведка пропливла за 55,84 секунди, перевершивши на 0,14 секунди результат американки Дани Воллмер, встановлений на Олімпіаді-2012.

У фінальному запливі на дистанції 400 метрів комплексним плаванням переміг японець Косуке Хагіно, що фінішував з часом 4 хвилини 6,05 секунди. Другим став американець Чейз Каліш – 4.06,75. Третє місце зайняв ще один японець Дайя Сето – 4.09,71.

У плаванні на дистанції 400 метрів кролем золоту медаль завоював Австралієць Мак Хортон. Його "золотий" час – 3 хвилини 41,55 секунди. Другим став китаєць Сунь Ян (3.41,68), третє місце зайняв італієць Габріеле Деттен (3.43,49).

У плаванні комплексом на 400 метрів у жінок перемогу зі світовим рекордом відсвяткувала Угорка Катінка Хошсу. Новоспечена олімпійська чемпіонка показала час 4 хвилини 26,36 секунди (попередній рекорд – 4 хвилини 28,43 секунди). "Срібло" виборола американка Майя Дірадо (4.31,15). Володаркою "бронзи" стала іспанка Мірея Бельмонте Гарсія (4.32,39).

У фіналі жіночої естафети 4 по 100 метрів вільним стилем олімпійським чемпіоном стала збірна Австралії, оновивши свій же світовий рекорд.

У фіналі австралійки (Емма Макеон, Бріттані Елмслі, Бронте Кемпбелл, Кейт Кемпбелл) перемогли з часом 3 хвилини 30,65 секунди. Колишній рекорд світу становив 3 хвилини 30,98 секунди.

Друге місце зайняла збірна США – 3.31,89. Третій час показала команда Канади – 3.32,89.