Лижниця Маріт Бьорген встановила рекорд із золотих медалей чемпіонату світу

25 лютого 2017, 16:12
Спортсменка з Норвегії виграла в Лахті 15-е "золото" в кар'єрі

Фініш Бьорген. Фото AFP

Норвежка Маріт Бьорген перемогла в скіатлоні на чемпіонаті світу з лижних видів спорту в фінському Лахті, подолавши дистанцію 7,5 км класичним ходом і 7,5 км вільним стилем за 37 хвилин 57,5 секунди.

Таким чином, для норвежки дане "золото" стало 15-м в кар'єрі. За даним показником 36-річна спортсменка обійшла знамениту радянську і російську лижницю Олену Вяльбе, у якої 14 нагород найвищого ґатунку на першостях планети.

"Якщо чесно, я взагалі не звертаю уваги на цей показник, для мене він не має ніякого значення. Бути може, в майбутньому для мене це буде важливо, але не зараз", – сказала Бьорген після гонки.

Другою в суботу фінішувала Кріста Пармакоскі (Фінляндія, +4,8 секунди), третьою – Шарлотта Калла (Швеція, +32,0).

Українки фінішували далеко від лідера. Тетяна Антипенко зайняла 36-е місце, Валентина Шевченко – 42-е.