Фристайлист, якого переманювала Росія, визнаний найкращим спортсменом України

1 березня 2019, 11:20
НОК вшанував Олександра Абраменко за "срібло" чемпіонату світу. Його тренер також удостоєний нагороди

Олександр Абраменко - лідер збірної України з фрістайлу / Фото: Getty Images

Національний олімпійський комітет України визнав віце-чемпіона світу з фристайлу Олександра Абраменка найкращим спортсменом лютого. Про це повідомляє прес-служба організації. Головний тренер збірної України з фрістайлу та особистий наставника Абраменка Енвер Аблаєв став найкращим тренером місяця.

Нагадаємо, що в лютому Абраменко виграв "срібло" чемпіонату світу в Дір-Веллі, штат Юта, США. Ця медаль світової першості стала першою для українського фристайліста в кар'єрі і першою в історії незалежної України в змаганнях такого масштабу з лижної акробатики.

На Олімпіаді-2018 в Пхенчхані Абраменко завоював єдине для України "золото". При цьому зізнався, що до того йому пропонували виступати за Росію. "Зваживши всі "за" і "проти", я відмовився. Приємно не просто золоту медаль виграти, а добути її для своєї країни. Ти радий за себе, а тут ще вся країна рада за тебе. Це вдвічі приємніше. Чи були нові пропозиції ? Оскільки я раз не перейшов, навіщо до мене знову звертатися", – говорив Абраменко в програмі "Світське життя".

Як повідомлялося раніше, в Києві відкрили клумбу на честь олімпійського чемпіона Олександра Абраменка.

Також чемпіон Олімпіади-2018 Абраменко розповів, куди витратив призові від держави.