"Дакар" -2018 стартував: яскраві кадри і результати першого дня

7 січня 2018, 10:55
Фаворити втрачають дорогоцінний час, а дівчина-гонщиця перекинулася на дах

<p>Фото AFP</p>

У столиці Перу Лімі стартував ювілейний 40 – й ралі рейд " Дакар " . Всього гонщикам в перший день змагань потрібно було подолати 272 км , а спецділянка становила поки тільки 31 км . Фініш першого етапу відбувся в Піско .

Детальніше про маршрут і історію гонки ми розповідали в нашому великому матеріалі"Дакар"-2018: юбілейний старт найбільш смертельного ралі у світі

У класі позашляховиків першим до фінішу прийшов дворазовий переможець " Дакара " Нассер Аль – Аттія ( Toyota ) . Слідом за ним фінішували Бернхард тен Брінк ( Toyota ) і Ніколас Фукс ( Borgward ) , програвши катарцю менше хвилини .

Вже на першому етапі трапилися проблеми у одного їх фаворитів ралі Себастьяна Льоба ( Peugeot ) – через проблеми з гальмами ще на третьому кілометрі дистанції він втратив більше п'яти хвилин , а на " Дакарі " кожна секунда на вагу золота .

Налякала всіх іспанська гонщиця Христина Гутьерес , яка перекинулася на своєму Mitsubishi під час проходження дюн . На щастя , дівчина і її штурман відбулися лише переляком і прийшли до фінішу 54 -ми . До речі , раніше ми приводилифото найбільш гламурної гонщиці ралі "Дакар" Камелії Ліпароті.

Чилієць Ігнасіо Касале став переможцем першого етапу в класі квадроцикли . Він випередив минулорічного переможця росіянина Сергія Карякіна . Замкнув першу трійку Пабло Копетті з Аргентини .

На першому етапі серед вантажівок кращим був чех Алеш Лопрайс ( Tatra ) , але прийшли слідом Мартін ван ден Брінк ( Renault ) і Едуард Ніколаєв ( КАМАЗ ) програли йому менш півхвилини . Провалив першу гонку головний конкурент КАМАЗа на перемогу в підсумковому заліку Федеріко Вільягра ( Iveco ) , що втратив уже 15 хвилин !

Серед мотоциклістів найшвидшим в перший день ралі – марафону став чинний володар титулу Сем Сандерленд ( KTM ) . Слідом за ним до фінішу прийшли Адрієн ван Беверен ( Yamaha ) і Пабло Кінтанілья ( Husqvarna ) – їх відставання менше хвилини .

На другому етапі гонщиком належить зробити петлю , довгою в 279 км , виїхавши з Піско і повернувшись туди ж . Спецділянка для всіх класів складе 267 км .