Уболівальників шокувало ім'я найкращого тренера десятиліття

12 січня 2021, 10:34
Першим став Дієго Сімеоне, який програв обидва фінали ЛЧ. Триразовий переможець турніру Зінедін Зідан – лише сьомий

Зінедін Зідан і Дієго Сімеоне / Фото: Reuters

Міжнародна федерація футбольної історії і статистики (IFFHS) назвала наставника мадридського "Атлетіко" Дієго Сімеоне найкращим клубним тренером десятиліття. Раніше інший аргентинець Ліонель Мессі удостоївся звання найкращого плеймейкера за 10 років. Дієго Сімеоне, який набрав 152 очки, випередив головного тренера "Манчестер Сіті" Пепа Гвардіолу (144) і Юргена Клоппа, який очолює "Ліверпуль" (105).

• 10. Марсело Гальярдо

Зазначимо, що багато вболівальників відразу розкритикували цей рейтинг, назвавши його таким, що не відповідає реальним успіхам тренерів. "Як може Зінедін Зідан, котрий виграв з "Реалом" усі три фінали Ліги чемпіонів, бути сьомим, а Дієго Сімеоне, який обидва фінали ЛЧ з "Атлетіко" програв, першим? Це смішно".

Проте в IFFHS стверджують, що формували рейтинг, спираючись на результати голосування експертів з усієї земної кулі за найкращого тренера року протягом десяти останніх років. Коучу, який посідав перше місце в один з років, нараховувалося 20 очок, друге – 19 і т.д.

Під керівництвом Дієго Сімеоне "Атлетіко" виграв чемпіонат і Кубок Іспанії, а також по два рази перемагав у Суперкубку Іспанії, Лізі Європи і Суперкубку Європи.

Додамо, що у Сімеоне найвища зарплата серед тренерів у футболі. Він отримує 43,6 мільйона євро на рік – на 20 млн більше, ніж його його найближчий переслідувач Гвардіола.

Дивіться, як "Атлетіко" Дієго Сімеоне обіграв у ЛЧ "Зальцбург"