Бельгія – Італія на Євро-2016: пекло "червоним дияволам"

14 червня 2016, 00:58
"Беззоряна" Італія перемогла найбільш рейтингову збірну Європи. Крапку зльоту поставив Пелле

Джаккеріні: перший від №23. Бельгія не може виграти у Італії в офіційних матчах 34 роки. фото AFP

Матч Бельгії та Італії чекали, як найбільш ласий шматочок групового етапу Євро. Молоді леви футбольної Європи (бельгійці зараз перша збірна Старого світу в рейтингу ФІФА!) проти нині беззоряних, але все-таки італійців.

Щодо зірковості: стартовий склад Італії коштує 124 млн євро (оцінка Transfermarkt), як двоє бельгійців – Азар (€ 65 млн) і де Брюйне (60 млн). Склад збірної Бельгії.

Кореспондент "Сегодня", зранку в понеділок змінював свою локацію з Лілля на Ліон, став свідком бельгійського "походу на південь". Більше половини пасажирів нашого поїзда були фанатами "червоних дияволів". З ранку тисячі бельгійців розбрелися по місту ткачів в пошуках пригод і зігріваючих напоїв – в Ліоні весь день було вогко і прохолодно, а в мікс-зоні пиво, як відомо, продавати заборонили.

А дощ, який весь день то припускав, то брав паузи, вибухнув фінальним акордом за годину до матчу, тому грати командам довелося з поправкою на вологий газон новенького "Стад Люм'єр". У підтрибунних приміщеннях якого, здається, досі ще пахне фарбою і штукатуркою.

Статус фаворитів бельгійці могли підтвердити вже на 10-й хвилині, коли Наінгголан після знижки Феллаїні смачно приклався з-за меж штрафного, але Буффон з ударом впорався. Нагадавши, що суперстар у Італії все-таки є – в буквальному сенсі – 38 вже Джіджі...

Підопічні Вільмотс продовжували тиснути і пресингувати, Наінгголан ще разок розрядив свою "гармату" – в метрі від штанги. У італійців ж гра спочатку відверто не йшла, долати пресинг суперника в центральній зоні виходило з великими труднощами. Першим дзвіночком біля воріт Куртуа стала спроба Пелле закрутити м'яч у дальній кут. Але вже через пару хвилин синя половина трибун отримала таки привід для бурхливого вираження радості: Джаккеріні після шикарного пасу Бонуччі з центрального кола втік на побачення з воротарем і легко переграв його в ближньому бою.

1:0 і гра у Італії відразу пішла веселіше. Куртуа спочатку потягнув з "дев'ятки" удар Кандрева, потім помилився на виході, дозволивши Пелле бити вже по порожніх воротах – над поперечиною. З мінімальною перевагою аппенінців команди і пішли відпочивати.

Відразу після перерви, на 53-й хвилині, Лукаку вилетів на Буффона зліва, але перекинув м'яч і через воротаря, і через поперечину воріт. Тут же у відповідь удар Пелле і сейв Куртуа. І почалися веселощі і шоу воротарів.

А під самий фінальний свисток Кандрева красивим накиданням знайшов Граціано Пелле – і той зльоту вколотив другий м'яч у ворота бельгійців.

2: 0 на користь Італії. Так само, як і в 2000-му, коли нинішні тренери збірних – Конте і Вільмотс – зустрілися на Євро, як гравці.