Арбітра, який вивів Екваторіальну Гвінею у півфінал, дискваліфікували

3 лютого 2015, 23:42
Збірній Тунісу це не допоможе: команда покидає турнір і повинна заплатити $50 тисяч

Арбітра Раджіндрапасарда після матчу довелося охороняти. Фото AFP

Маврікієць Сичурн Раджіндрапасард, головний суддя чвертьфінального матчу Кубка африканських націй-2015 Екваторіальна Гвінея – Туніс, дискваліфікований на шість місяців за допущені помилки в грі.

У неділю в Бате футболісти Екваторіальної Гвінеї в додатковий час здолали команду Тунісу з рахунком 2:1, відігравшись на другій доданій до другого тайму хвилині завдяки голу Хав'єра Бальбоа з пенальті. Після матчу головний тренер тунісців Джордж Лікенс звинуватив суддю в тому, що той "забезпечив" суперникам результат, а президент Федерації футболу Тунісу Ваді Джарі заявив, що відмовляється від членства в Африканській конфедерації футболу (CAF).

У вівторок в Бате відбулося позачергове засідання суддівського комітету CAF, який розглянув дії Раджіндрапасарда в минулій грі. Рівень суддівства був оцінений як низький. Також було відмічено, що арбітр із Маврикія не зумів зберегти спокійну ситуацію на полі і втратив контроль над грою. Крім піврічної дискваліфікації комітет виключив Раджіндрапасарда з елітної категорії суддів.

Також відбулося засідання дисциплінарної комісії Африканської конфедерації футболу. За його підсумками Федерація футболу Тунісу оштрафована на 50 тисяч доларів за некоректну поведінку гравців та офіційних осіб у матчі з командою Екваторіальної Гвінеї. Крім того, Федерація футболу Тунісу до 5 лютого повинна принести офіційні вибачення на адресу CAF за слова її представників про упередженість конфедерації. Якщо цього не відбудеться, збірна Тунісу може бути виключена з числа учасників наступного Кубка африканських націй.

Федерація футболу Екваторіальної Гвінеї оштрафована на 5 тисяч доларів за незабезпечення належного рівня безпеки під час чвертьфінального матчу.