Уперше за 16 років український велогонщик піднявся на п'єдестал "Джиро д'Італія"

15 жовтня 2020, 19:59

Андрій Фоменко Андрій Фоменко

Уродженець Донецька Марк Падун став другим на 12-му етапі італійської супербагатоденки

Сьогодні сталася знаменна подія для нашого велоспорту. Українець Марк Падун боровся за перемогу на етапі однієї з найпрестижніших велогонок планети, "Джиро д'Італія", і в підсумку фінішував другим. Раніше Падун виграв етап гонки Адріатикою.

У четвер на "Джиро" відбувся 12-й етап – в околицях містечка Чезенатіко, де багато років своєї кар'єри провів легендарний "Пірат" Марко Пантані. У дощову погоду українець поїхав у відрив разом з Хонатаном Нарваесом з Еквадору. Однак прикрий прокол колеса на завершальних кілометрах дистанції не дозволив хлопцю родом з Донецька претендувати на перемогу. В результаті Марк (на фото) фінішував другим з відставанням від Нарваеса в 1 хвилину 8 секунд.

У загальному заліку Падун посідає 39-те місце серед 143 велосипедистів, які продовжують змагатися. Всього проведуть 21 етап, закінчаться перегони 25 жовтня.

Гімн України не перестає звучати в Москві: ще одна наша важкоатлетка – найкраща в Європі

Востаннє на італійській багатоденці українець піднімався на п'єдестал 2004 року, коли Сергій Гончар виграв етап. "Джиро" входить в серію трьох елітних гонок разом із "Тур де Франс" і іспанською "Вуельтою". Трохи пізніше, 2006 року, Ярослав Попович переміг на 12-му етапі французького "Тура".