"Золота" прірва: ТОП-10 місць українців на зимових Олімпіадах в порівнянні з виступом в Пхенчхані

26 лютого 2018, 10:54
Від провалу на Олімпіаді врятували фрістайл і скелетон, хворе місце – біатлон зі стрімким падінням за чотири роки

На параді з прапором України марширував лижний акробат Олександр Абраменко, який підсолодив невдачі в інших видах. Фото AFP

От і все. Двотижневий олімпійський марафон в південнокорейському Пхенчхані закінчено, а безсонні ночі послужили тренуванням уболівальників до наступних Ігор у Азії: літнім – в Токіо, зимовим – в Пекіні. Прощалися корейці по-рокерськи: під важкі версії "Чотирьох пір року" Вівальді та національних мотивів, а ще танцями і k-pop з вражаючими візуальними ефектами. Український прапор на закритті 7-их для нас Ігор, довірили, звичайно ж, олімпійському чемпіону, фрістайлісту Олександру Абраменку.

Але хто б міг подумати, що навіть з його "золотом" – лише третім в нашій історії – буде відчуватися осад. Все тому, що між виступом Абраменка і всіх інших – значна прірва. Особливо дивне відставання біатлону. Хоча в сезоні стабільно збирали медалі Кубка світу і пророкували, що в лютому буде ще крутіше. У підсумку "найкрутіша" Віта Семеренко з її 14-им місцем в спринті, а найуспішніший командний вид – змішана естафета (7-ме місце).

Після біатлонних "золота" і "срібло" в Сочі це феєричне падіння. Хворіли, вітер завадив, тренер свиню підклав, прогадали з піком форми – причин чули досить. А без біатлону, на якому у нас будуються кожні Ігри, загальні результати виглядають сумно. Так, ТОП-10 кращих українських фінішів в Пхенчхані закриває 19-та позиція Валі Семеренко у мас-старті, тоді як чотири роки тому – 9-те місце. Різниця в 10 рядків! Та й взагалі в десятку українці змогли заїхати лише тричі: у фрістайлі та двох біатлонних естафетах. Антирекорд. Раніше за Олімпіаду у нас набиралося як мінімум сім фінішів в ТОП-10.

Не впасти в постолімпійську депресію допомагають перемога Абраменка і дебют Владислава Гераскевича в скелетоні. Обидва результати автоматом стали рекордними для "синьо-жовтих". А в медальному заліку ми розділили 21-ше місце з Угорщиною. Рекорд же зимових Ігор встановила Норвегія – 39 нагород!

МУЛЬТИЧЕМПІОНИ

3 "золота" у 21-річного норвезького лижника Йоханнеса Хесфлота, наймолодшого олімпійського чемпіона в лижних гонках (особистий спринт класика – естафета 4x10 км – командний спринт)

у 29-річного французького біатлоніста Мартена Фуркада, найтитулованішого олімпійця своєї країни: 5 "золотих" за дві Олімпіади (гонка-переслідування 12,5 км – мас-старт 15 км – змішана естафета)

МУЛЬТИМЕДАЛІСТ

5 нагород у 37-річної норвезької лижниці Маріт Бйорген, що стала найтитулованішим зимовим олімпійцем в історії: 15 медалей за 5 Олімпіад ("срібло" скіатлон 7,5 + 7,5 км – "бронза" 10 км – "золото" естафета 4x5 км – "бронза" командний спринт – "золото" 30 км класика)

МУЛЬТИСПОРТСМЕНКИ

20 лютого Йорін Тер Морс (Нідерланди) стала першою жінкою, яка на одній Олімпіаді виграла медалі в двох різних видах спорту. У Пхенчхані вона спочатку взяла "золото" на 1000 м в ковзанярському спорті, а потім додала "бронзу" в естафеті на 3000 м в шорт-треку.

А вже 24 лютого Естер Ледецька (Чехія) створила більш неймовірне. Вона стала першою жінкою, яка виграла "золото" в двох видах, і взагалі першим зимовим олімпійцем в історії, хто став чемпіоном одних Ігор на двох різних типах спорядження. Спочатку виграла супер G в гірських лижах, якими всерйоз зайнялася три роки тому. А потім перемогла в паралельному гігантському слаломі на сноуборді, з яким вона – дворазова чемпіонка світу. До речі, дідусь 22-річної чешки – Ян Клапач, теж був медалістом Олімпійських ігор (1964, 1968), в хокеї.