Завершився біатлонний сезон: хто розібрав "Кришталеві глобуси"

20 березня 2017, 11:26
Мартен Фуркад забрав всі "Глобуси" у чоловіків, а у жінок нагороди поділили Дальмаєр і Закопалова

Мартен Фуркад - найкращий біатлоніст сезону. Фото AFP

Ефектний фініш передолімпійського сезону. Француз Мартен Фуркад, який достроково виграв Кубок світу, замість останнього етапу в Холменколлені збирався їхати на пологи другої дитини. Але вийшов в спринті, пробігши його другим, а в неділю і зовсім став головним ньюсмейкером мас-старту – не зміг почати першу стрілянину, оскільки обойма виявилася порожньою! Тренер похапцем забув, що в таких випадках потрібно передавати обойму через суддю, і кинув її просто в руки Мартену. Всю гонку біля прізвища француза горіла зірочка, натякаючи на можливе покарання, але Фуркад виграв гонку, і судді вирішили його не штрафувати. "Я забув зарядити гвинтівку, – визнав француз. – Після першої стрільби мені загрожувала дискваліфікація: я попросив магазин не так, як повинен був зробити. Але я вдячний журі, що вони залишили мені перемогу і дозволили виграти всі малі кубки, і вдячний моєму суперникові в боротьбі за малий Глобус Симону Шемппу, який не подав протест на рішення журі".

Для Фуркада це 14-та перемога в 26-ти гонках сезону і 22-й подіум, що є рекордом. За перемогами за сезон Фуркад повторив досягнення шведки Форсберг, а за кількістю Глобусів – 26 – наздогнав Бьорндалена.

У чоловічому загальному заліку у нас найвище Семенов, який проїхав спринт 5-м, а мас-старт тільки 21-м, – 23-тя позиція, Підручний – 27-й. Жіноча команда України в Норвегії виступала без Валі Семеренко, яка не набрала форму, та Підгрушної, яка вже пішла у відпустку і змінила бігові лижі на гірські. Найкращий результат на цьому етапі показала Джима, закривши ТОП-10 в мас-старті. А в загальному заліку Юля 8-ма.