Заколола Велику: Харлан взяла шосте золото ЧС, перемігши в драматичній "рубці" шаблістку з Росії

20 липня 2019, 21:19
Знаменита українська шаблістка здобула історичну перемогу. Доля чемпіонства вирішувалася на останньому ударі

/ Фото: AFP

Зіркова українська шаблістка Ольга Харлан в суботу, 20 липня, завоювала "золото" чемпіонату світу в Будапешті, вигравши у фіналі у 7-разової чемпіонки світу і діючої олімпійської чемпіонки з Росії Софії Великої. 28-річна українка лідирувала впродовж більшої частини вирішального протистояння, проте Велика зуміла повернутися в боротьбу – як результат, доля золотої медалі вирішувалася заключним ударом, який залишився за Ольгою Харлан. У підсумку – 15:14 на її користь. Реванш за поразку в півфіналі Олімпіади-2012 – done!

Відзначимо, що на шляху до фіналу Ольга Харлан здолала Абандон Соеон Чой з Південної Кореї (15:12), українку Аліну Комащук (15:14), а також заколола румунку Бьянку Паску (15: 5).

Таким чином Ольга Харлан виграла своє шосте золото чемпіонату світу. Українка стала лише другою шаблісткою в історії, в активі якої тепер чотири індивідуальних золота світових першостей.

Як ми писали раніше, Ольга Харлан стала восьмиразовою чемпіонкою Європи. У фінальному поєдинку Харлан в напруженому бою перемогла француженку Манон Брюне – 15:12.

А перед цим, нагадаємо, Харлан взяла медаль в Єгипті, виступаючи із замороженою ногою. На Гран-прі в Єгипті Ольга була за крок від виходу у фінал, але задовольнилася бронзою. У вирішальному поєдинку українка серйозно підвернула ногу. Лікарям довелося заморозити її, щоб Харлан зуміла продовжити боротьбу.