За перемогу на Європейських іграх українець Зантарая отримав відразу дві золоті медалі: названа причина

22 червня 2019, 20:16
Браво, Георгій! Чотири з п'яти своїх поєдинків у Мінську український Містер Іппон виграв достроково

Георгій Зантарая / Фото: AFP

Лідер збірної України з дзюдо в категорії до 66 кг Георгій Зантарая виграв Європейські ігри-2019 у Мінську. Це вже друге "золото" нашої країни на Олімпіаді для Європи, що проходить зараз в столиці Білорусі. Першу медаль найвищого ґатунку для України раніше здобула 18-річна дзюдоїстка Дар'я Білодід, яка у фіналі перемогла росіянку Ірину Долгову.

Українець Георгій Зантарая в 1/16 фіналу іппоном переміг дзюдоїста з Мальти Джеремі Сейвелла, далі також достроково здолав словенця Андраза Жереба. В 1/4 фіналу українець провів свій, мабуть, найскладніший поєдинок на турнірі – проти домашнього спортсмена бронзового призера чемпіонату Європи-2018 білоруса Дмитра Шершана. Долю поєдинку визначив ваза-арі, який і вивів Георгія в півфінал. Там він за допомогою іппона розправився з грузином Баграті Нініашвілі, і, нарешті, в фіналі жертвою українця став італієць Маттео Медвес. Знову іппон – найвища оцінка в дзюдо, свого роду – нокаут.

Одночасно з перемогою на Європейських іграх 31-річний Георгій Зантарая завоював і третій для себе титул чемпіона Європи, оскільки у дзюдоїстів змагання в Мінську також є і континентальною першістю. Таким чином на подіумі під час церемонії нагородження українцеві вручили відразу дві золоті медалі – від організаторів Європейських ігор і Європейського союзу дзюдо.

Раніше ми розповідали,яка Дар'я Білодід без кімоно: наймиліші фото красуні, яка завоювала для України перше "золото" Євроігор у Мінську. Нагадаємо, що на шляху до мінської перемозі Дар'я по черзі здолала венгерку, француженку, сербку і росіянку.

Також повідомлялося, що Європейські ігри-2023 пройдуть в десяти годинах їзди від Києва. 50 піднятих рук принесли польському Кракову право проведення наступної Олімпіади для Європи.