Вони переписали історію боксу! Діти, які не зганьбили славу великих батьків

17 грудня 2020, 12:09
Дочки Алі і Фрейзера повторили рубку батьків, а Мейвезер став мультимільйонером

В австралійському Парраматті пройшов вечір боксу, де головним став чемпіонський бій за другорідні пояси в першій середній вазі. На перший погляд нічого особливого. А на другий? На ринг вийшов син легенди боксу Кості Цзю. І переміг! З цього приводу ми підготували добірку батьків і дітей в боксі.

КОСТЯ І ТІМ ЦЗЮ

• Костя Цзю (31-2-0, 25 КО) – російський боксер, дворазовий чемпіон Європи та чемпіон світу серед любителів, абсолютний чемпіон світу серед професіоналів.
  • Тім Цзю (17-0-0, 13 КО) – на рингу представляє Австралію, де він народився і живе. Входить до ТОП-10 світового рейтингу. У послужному списку має перемогу над колишнім чемпіоном світу Джеффом Хорном, який в свою чергу перемагав Менні Пакьяо.

МУХАММЕД І ЛЕЙЛА АЛІ

• Мухаммед Алі (56-5-0, 37 КО) – вважається найкращим боксером в історії. Олімпійський чемпіон і абсолютний чемпіон серед профі. Володар безлічі рекордів і досягнень.
  • Лейла Алі (24-0-0, 21 КО) – володіла чотирма чемпіонськими поясами, жодного разу не програвши на профі-рингу.

ДЖО, МАРВІС, ДЖО-мл і ДЖЕКІ Фрейзер

• Джо Фрейзер (32-4-1, 27 КО) – олімпійський чемпіон (1964) і колишній абсолютний чемпіон. В історію його увійшла знаменита трилогія з Мухаммедом Алі (перемога і дві поразки).
  • Марвіс Фрейзер (19-2-0, 8 КО) – став чемпіоном світу серед юніорів, перемігши в півфіналі українця Олександра Якубкіна. У профі подавав великі надії, але безславно програв два ключових бої. Спочатку в першому раунді технічним нокаутом поступився Ларрі Холмсу, а потім його за 30 секунд нокаутував Майк Тайсон.
  • Цікаво, що з різницею в десять років Джо і Марвіс Фрайзер боксували проти Джо Багнера і перемогли.
  • Джо Фрейзер-молодший (23-7-4, 19 КО) – за дев'ять років кар'єри так і не дібрався до чемпіонських боїв.
  • Жаклін (Джекі) Фрейзер-Лайд (13-1-0, 9 КО) – була чемпіонкою світу. У 2001 році зазнала єдиної поразки в бою з Лейлою Алі, дочкою Мухаммеда Алі.

На фото: Джо Фрейзер, Джекі і Марвіс

ФЛОЙД І ФЛОЙД-мл МЕЙВЕЗЕРИ

• Флойд Мейвезер (28-6-1, 18 КО) – був чемпіоном США, проте підібратися до чемпіонських титулів в профі так і не вдалося.
  • Флойд Мейвезер-молодший (50-0-0, 27 КО) – чемпіон світу в п'яти вагових категоріях, шість років був найкращим боксером світу незалежно від вагових категорій. Перший боксер, чиї доходи від телетрансляцій перевищили 100 млн доларів.

ФЛОЙД І ТРЕЙСІ ПАТТЕРСОНИ

• Флойд Паттерсон (55-8-1, 40 КО) – олімпійський чемпіон 1952 року народження, наймолодший чемпіон світу в суперважкій вазі на той час (21 рік), це досягнення поб'є лише Майк Тайсон. Після завершення кар'єри усиновив Трейсі.
  • Трейсі Паттерсон (63-8-2, 43 КО) – був чемпіоном світу за двома різними версіями.
  • Флойд і Трейсі – перші батько і син, що ставали чемпіонами в професійному боксі.

ЛЕОН І КОРІ СПІНКСИ

• Леон Спінкс ( 26-17-3, КО 17) – 1976 року став олімпійським чемпіоном, а 1978-го вийшов на бій за титул абсолютного чемпіона проти Мухаммеда Алі. Леона вважали аутсайдером, а він виграв за очками. Через кілька місяців Алі взяв реванш.
  • Корі Спінкс (39-8-0, 11 КО) – абсолютний чемпіон світу в напівсередній ваговій категорії і чемпіон світу в першій середній вазі.

ЕВАНДЕР І ЕВАН ХОЛІФІЛД

• Евандер Холіфілд (44-10-2, 29 КО) – єдиний, хто ставав абсолютним чемпіоном світу у важкій і суперважкій вазі.
  • Еван Холіфілд (5-0-0, КО 4) – рік тому почав свою кар'єру і поки що дуже впевнено почуває себе в рингу.

КРІС І КРІС-мл ЮБЕНКИ

• Кріс Юбенк (45-5-2, 23 КО) – ставав чемпіоном світу в двох вагових категоріях.
  • Кріс Юбенк-молодший (22-2-0) – в минулому році завоював чемпіонський пояс IBO і тимчасовий титул WBA.

ДЖО, КРІС, ТРЕЙСІ, ПАТРІК, ЕНТОНІ, ТІМ, ДЖО-мл І РОН БЬОРДИ

• Джо Бьорд (13-19-1, 6 КО) – став знаменитий як тренер, готував збірну США до Олімпіади-1992. Засновник і власник боксерської академії.
  • Кріс Бьорд (41-5-1, 22 КО) – був першим, хто зумів перемогти Віталія Кличка, хоча потім двічі програв Володимиру Кличку. Чемпіонські пояси завоював у поєдинку проти Віталія Кличка і Евандера Холіфілда. Срібний призер Олімпіади-1992.
  • Трейсі Бьорд (13-10-1, 4 КО) – хоча послужний список і не вражає, вона ставала чемпіонкою світу за двома версіями.
  • Патрік Бьорд (16-14-0, 6 КО) – не претендував на чемпіонські пояси, зустрічався на рингу з дядьком Флойда Мейвезера, якому програв за очками.
  • Ентоні Бьорд (31-7-1, 17 КО) – тричі боксував за звання чемпіона світу за версією IBF і тричі програв, в тому числі легендарному Рою Джонсу-мл.
  • Тім Бьорд (10-2-1, 9 КО) – брав участь у другорядних поєдинках, в основному в рідному місті.
  • Джо Бьорд-молодший (11-5-1, 7 КО) – не добився великих успіхів на профі-рингу.
  • Рон Бьорд (10-1-1, 4 КО) – вважався найталановитішим в сім'ї, йому пророкували чемпіонські титули, але дорожня аварія залишила інвалідом на все життя.

На фото: Патрік, Трейсі, Джо і Джо-молодший

На фото: Портрети Кріса і Тіма в школі боксу

На фото: Куточок сімейної слави