Злетіти над чотирма трамплінами: поляк Кубацький вперше виграв найпрестижніший трофей

7 січня 2020, 12:24
Титул Давиду принесла перемога на фінальному етапі в Бішофсхофені на очах 15 000 глядачів

Давид Кубацький / Фото: Reuters

Поляк Давид Кубацький став переможцем найпрестижнішого турніру зі стрибків на лижах, яке проводиться в новорічні свята з 1952 року, – "Турне чотирьох трамплінів-2020". Для 29-річного спортсмена це перший титул на Турне. Раніше ми писали, що літаючий лижник впав на швидкості майже 100 км/год

В цьому році турне проходило з 28 грудня по 6 січня. Кубацький був третім на першому етапі в Оберсдорфі, який залишився за японцем Рею Кобаясі. Потім поляк взяв "бронзу" в Гарміш-Партенкірхен, далі за всіх стрибнув норвежець Маріус Ліндвік. В Інсбруку Давид зробив крок вперед, ставши другим після все того ж норвежця. І титул Кубацькому принесла перемога на фінальному етапі в Бішофсхофені на очах 15 000 глядачів. 21-річний Ліндвік в загальному заліку став другим, німець Карл Гайгер – третім.

Минулорічний переможець Кобаясі в загальному заліку виявився четвертим. А чемпіон 2015-го року Штефан Крафт так і не зміг піднятися на подіум на жодному з чотирьох стартів, незважаючи на підтримку сім'ї, що їздила за ним на всі етапи. Раніше ми повідомляли, що Крафт встановив новий світовий рекорд у стрибках з трампліну. На етапі Кубка світу в норвезькому Вікерсунді він полетів на 253,5 метра.