Всі рекорди "Шахтаря" у матчі з БАТЕ

22 жовтня 2014, 09:29
"Гірники" познущалися над білоруським клубом

Фото AFP

Це був вечір рекордів – тільки "Баварія" стала першою командою, яка забила п'ять голів на виїзді в першому таймі матчу Ліги чемпіонів УЄФА, як мюнхенців тут же перевершив донецький "Шахтар".

У перших таймах матчів вівторка був забитий 21 гол, більшість з них – в Борисові та Римі, на превеликий жаль місцевих команд.

Лише два клуба до цього забивали п'ять м'ячів у першому таймі поєдинку Ліги чемпіонів – "Монако" у ворота "Депортіво" (2003 рік) і "Баварія" проти "Лілля" (2012 рік). "Шахтар" з "Баварією" подвоїли це число за 45 хвилин вівторкових матчів.

"Баварія" стала першою командою, яка до перерви вразила ворота суперників п'ять разів на виїзді, коли Томас Мюллер реалізував пенальті на 36-й хвилині матчу проти "Роми". Однак незабаром досягнення мюнхенців повторив "Шахтар" – Луїс Адріано записав у свій актив п'ятий гол гірників на 40-й хвилині, оформивши хет-трик.

Через кілька хвилин бразильський нападник відзначився знову, зробивши рахунок 6:0, а "Шахтар" став першим, кому вдалося забити стільки в першій половині матчу головного єврокубка. Адріано тим часом став 12-м гравцем, який забив чотири м'ячі в одному поєдинку турніру. Причому він зробив це в 17-хвилинний проміжок, що є кращим результатом в історії. Але на цьому він не зупинився і в кінцівці зустрічі реалізував пенальті, ставши другим після Ліонеля Мессі гравцем, який забив п'ять голів у матчі Ліги чемпіонів.

"Шахтар" повторив рекорд виїзних перемог в Лізі чемпіонів, тоді як "Баварія" задовольнялася рахунком 7:1, який дозволив їй посісти третє місце в цьому символічному чарті разом з марсельським "Олімпіком". Ці два матчі забезпечили 15 голів з 40, забитих в матчах вівторка; рекорд для одного ігрового дня становить 63 голи – це трапилося в першому турі групового етапу ЛЧ-2000/01.

Найбільші перемоги в Лізі чемпіонів

8:0: "Ліверпуль" – "Бешикташ" (06.11.2007)

7:0: "Ювентус" – "Олімпіакос" (10.12.2003)

7:0: "Арсенал" – "Славія" (23.10.2007)

0:7: "Жиліна" – "Олімпік" (03.11.2010)

0:7: БАТЕ – "Шахтар" (21.10.2014)

7:0: "Валенсія" – "Генк" (23.11.2011)

7:0: "Баварія" – "Базель" (13.03.2012)

Найбільші виїзні перемоги в Лізі чемпіонів

1:7: "Динамо" Загреб – "Олімпік" (07.12.2011)

1:7: "Рома" – "Баварія" (21.10.2014)

П'ять голів у матчі Ліги чемпіонів

Ліонель Мессі: "Барселона" – "Байєр" 7:1 (07.03.2012)

Луїс Адріано: БАТЕ – "Шахтар" 0:7 (21.10.2014)

Найшвидший покер у матчі Ліги чемпіонів

17 хвилин: Луїс Адріано, БАТЕ – "Шахтар" 0:7 (28, 36, 40, 44)

24 хвилини: Дадо Пршо, "Монако" – "Депортиво" 8:3 (26, 30, 45, 49)

24 хвилини: Маріо Гомес, "Баварія" – "Базель" 7:0 (44, 50, 61, 67)