Уперше за 16 років український велогонщик піднявся на п'єдестал "Джиро д'Італія"

15 жовтня 2020, 19:59
Уродженець Донецька Марк Падун став другим на 12-му етапі італійської супербагатоденки

Марк Падун

Сьогодні сталася знаменна подія для нашого велоспорту. Українець Марк Падун боровся за перемогу на етапі однієї з найпрестижніших велогонок планети, "Джиро д'Італія", і в підсумку фінішував другим. Раніше Падун виграв етап гонки Адріатикою.

У четвер на "Джиро" відбувся 12-й етап – в околицях містечка Чезенатіко, де багато років своєї кар'єри провів легендарний "Пірат" Марко Пантані. У дощову погоду українець поїхав у відрив разом з Хонатаном Нарваесом з Еквадору. Однак прикрий прокол колеса на завершальних кілометрах дистанції не дозволив хлопцю родом з Донецька претендувати на перемогу. В результаті Марк (на фото) фінішував другим з відставанням від Нарваеса в 1 хвилину 8 секунд.

У загальному заліку Падун посідає 39-те місце серед 143 велосипедистів, які продовжують змагатися. Всього проведуть 21 етап, закінчаться перегони 25 жовтня.

Востаннє на італійській багатоденці українець піднімався на п'єдестал 2004 року, коли Сергій Гончар виграв етап. "Джиро" входить в серію трьох елітних гонок разом із "Тур де Франс" і іспанською "Вуельтою". Трохи пізніше, 2006 року, Ярослав Попович переміг на 12-му етапі французького "Тура".