Волков: "Сьогодні був найкращий матч в історії збірної України"

2 вересня 2014, 21:12
Україна розправилася з віце-чемпіонами світу і на крок наблизилися до виходу в 1/8 фіналу чемпіонату світу

Олександр Мішула та Ігор Зайцев. Мішула і Зайцев - звірі! Фото AFP

Недільна поразка від фінів (76:81) змушувала збірну України вчора обігравати фіналіста ЧС-2010 Туреччину, з якою ми зазвичай грали добре, але не перемагали. До того ж у цій зустрічі через травму ноги не міг виступати наш лідер Сергій Гладир. Досить непереконливо в атаці провели матч з фінами українські центрові. І напередодні сутички з однією з найвищих і потужних збірних – Туреччиною – були побоювання з приводу "великих". І не дарма – справжньою проблемою для нас став турецький центровий "Нью-Орлеан" Омер Ашик, який набрав 8 очок тільки за першу 10-хвилинку (за матч у нього 16 плюс 20 підбирань). Ми відчутно програвали підбір, а шутери команди не відчували кидок. Вже в першій чверті Фрателло ризикнув кинути в бій юного Михайлюка, але вистрілив інший захисник – Мішула. Попадання Олександра дозволили нам врятувати стартову чверть і довгий час тримали на плаву у другій, поки не прийняв естафету Олександр Липовий, якого тренер Майк Фрателло ще й похвалив за роботу в обороні.

При низькій реалізації турків вирішальними у четвертій чверті виявилися 10 очок Ігоря Зайцева, який при своєму зрості в 2,10 двічі влучив здалеку. До речі, вже не перший день негарно поводилися турецькі фани, які свистіли під час атак суперника, збиваючи і самих гравців, і навіть арбітрів. Але наші хлопці вистояли, перемігши з рахунком 64:58, і на крок наблизилися до виходу в 1/8 фіналу ЧС.

Як Україна обігравала віце-чемпіонів світу (фото)

"Ми втратили найкращого гравця – Гладиря, але хлопці вийшли і постаралися компенсувати цю втрату, – зазначив президент ФБУ Олександр Волков. – Вони проявили характер і провели найкращий матч в історії збірної. Перемога над віце-чемпіоном світу має величезне значення для нашої впевненості і турнірного становища. У роздягальні я сказав, щоб хлопці забули про зустріч з США (наш суперник у четвер) і налаштувалися на Нову Зеландію (граємо в середу), адже вона, швидше за все, вирішить нашу долю".

Олександр Мішула (19 очок, найрезультативніший у нас), якому президент "Дніпра" Валерій Кондратьєв пообіцяв виплатити премію навіть без слем-данка, додав: "Сьогодні мені було цікаво спробувати зіграти з Пухом у два плеймейкера. Він віддавав хороші передачі, після яких я забивав. Я не намагався брати гру на себе, але отримував можливість для кидка і робив це. Спасибі хлопцям, це була командна перемога".