Оце дає! Український вундеркінд із села виграв п'ять золотих медалей на чемпіонаті Європи з гімнастики

14 грудня 2020, 08:13
Наша збірна в Туреччині посіла перше місце в медальному заліку. Героєм став 17-річний Ілля Ковтун з-під Черкас

Ілля Ковтун / Фото: European Gymnastics

Збірна України тріумфально завершила чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики серед чоловіків у турецькому Мерсіні. В останній день змагань "золото" в опорному стрибку і "бронзу" на кільцях завоював Ігор Радівілов. А срібним призером у вправах на брусах став Петро Пахнюк.

Відео "золотого" виступу Радівілова

Відео "срібного" виступу Пахнюка

Відзначимо, що в медальній таблиці серед дорослих гімнастів Україна розділила перше командне місце з господарями змагань турками (2 "золота", 1 "срібло", 1 "бронза").

А ось загальний залік змагань, з урахуванням юніорів, наша країна виграла з величезним відривом від переслідувачів.

А все завдяки п'яти (!!!) золотим нагородам 17-річного Іллі Ковтуна з села Свидівок із населенням 2200 людей, що під Черкасами, який виграв у команді, особистому багатоборстві, а також на коні, кільцях та брусах. Оце дає!

Медальний залік чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики.
Мерсін (Туреччина)

1. УКРАЇНА – 15 медалей (7 золотих, 6 срібних, 2 бронзові)
2. Туреччина – 8 медалей (2-2-4)
3. Литва – 4 медалі (2-1-1)

Відзначимо, що в Туреччині не виступав лідер нашої збірної, олімпійський чемпіон Ріо-2016 Олег Верняєв. Як розповіли в тренерському штабі, причиною стали мікротравми спортсмена. Але навіть без своєї суперзірки українська збірна "всіх порвала".

Додамо, що на чемпіонат Європи до Туреччини не приїхала велика кількість збірних, включаючи британську, італійську та російську. Як заявили в останній, вони відмовилися від участі в змаганнях "через коронавірус і складну політичну обстановку".

Дивіться, як колишня гімнастка, олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва робить сальто назад

Лілія Подкопаєва робить сальто назад Відео: Instagram