Віта Семеренко отримає медаль Олімпіади-2014 через дискваліфікацію росіянки

Ще п'ятеро російських спортсменів залишилися без нагород Олімпіади в Сочі

Віта Семеренко. Фото AFP

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дискваліфікував ще п'ятьох російських спортсменів, які брали участь в Сочі-2014.

Визнані винними в порушенні антидопінгових правил і довічно дискваліфіковані Сочі-2014 скелетоніст Сергій Чудінов, бобслеїсти Дмитро Труненков і Олексій Негодайло, біатлоністки Яна Романова та Ольга Вілухіна.

Вілухіна позбавлена срібла спринту і срібла в естафеті, Романова – срібла в естафеті. Труненков і Негодайло були переможцями змагань четвірок разом з дискваліфікованими раніше Олександром Зубковим і Олексієм Воєводою.

Сергій Чудінов на Олімпіаді в Сочі зайняв лише п'яте місце.

Таким чином, срібна медаль Вілухіної в спринті дістанеться українці Віті Семеренко, яка в тій гонці фінішувала третьою. Нагадаємо, Україна на Олімпіаді в Сочі завоювала дві медалі – крім індивідуальної нагороди Семеренко було ще командне "золото" наших біатлоністок в естафеті.

У п'ятницю МОК повідомив, що за порушення антидопінгових правил двох золотих медалей позбавлений бобслеїст Олександр Зубков, який став чемпіоном в змаганнях двійок і четвірок.

Перед цим МОК позбавив медалей російських скелетоністів Третьякова і Нікітіну: відповідно золота і бронзи Олімпіади-2014 в Сочі.

Раніше медалей Ігор у Сочі позбулися Олексій Пєтухов, Максим Вилегжанін, Євген Шаповалов та Юлія Іванова. Також спортсмени дискваліфіковані і не зможуть виступати на наступних Олімпійських іграх. Раніше таке ж рішення було прийнято щодо Олександра Легкова і Євгена Бєлова.