Угорці вже ділять 12 мільйонів євро, виділених за вихід на Євро-2016

17 листопада 2015, 12:26
Чверть цієї суми в Угорщині вирішили виплатити гравцям і тренерам як преміальні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, у зв'язку з терактами в Парижі, оголосив 15 листопада вдень національного трауру. Але угорська збірна перетворила цей день в футбольне свято, обігравши і будинки в матчі-відповіді плей-офф команду Норвегії – 2:1 (у гостях перемогли 1:0). Вихід Угорщини на Євро-2016 перервав майже 30-річну смугу невдач цієї команди. Востаннє мадяри грали на ЧС в 1986-му, а на ЧЄ – ще в 1972 році. Перший гол норвежцям в домашній зустрічі забив Пріскін, який присвятив цей успіх пам'яті екс-голкіпера збірної Угорщини Мартіна Фюлепа, померлого в минулий четвер від раку у віці 32 років. А потім гравець норвежців Маркус Хенріксен повторив "подвиг" Драговича, вразивши спочатку свої ворота, а потім і чужі.

Основний воротар угорців Габор Кіралі, може, стане найстаршим учасником Євро-2016. На момент старту турніру (10 червня) йому буде 40 років і 70 днів. Габор перепише рекорд німця Лотара Маттеуса, який брав участь на Євро-2000 у віці 39 років і 91 день. До речі, Маттеус кілька років тому тренував збірну Угорщини, але безуспішно. Його земляки, Бернд Шторк (нинішній головний тренер) та чемпіон світу 1990 року Андреас Меллер (асистент), тепер справжні герої в Угорщині. За потрапляння на ЧЄ національної асоціації покладений від УЄФА бонус у 12 млн євро. Чверть цієї суми в Угорщині вирішили виплатити гравцям і тренерам в якості преміальних.