Чудова Харлан обходить Верняєва на фініші 2019 року: шаблістка – №1 України в грудні

3 січня 2020, 16:36
Першого місяця зими Ольга отримала нагороду переможниці загального заліку Кубка світу

Ольга Харлан відмовилася від російського громадянства

Одна з головних героїнь українського спорту 2019 року олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан в рекордний, 12-й раз в кар'єрі, визнана найкращою спортсменкою місяця за версією НОК. У грудні шаблістка виграла етап Кубка світу в Солт-Лейк-Сіті, а також вчетверте Харлан отримала нагороду переможниці загального заліку Кубка світу.

Звання найкращого тренера грудня, відповідно, завоював наставник Харлан – Юрій Марченко. Таким чином, Харлан вирвалася вперед в своєрідному заочному протистоянні з гімнастом Олегом Верняевим. До грудня у них було по 11 нагород найкращому спортсмену місяці. Тепер же у шаблістки на одну статуетку більше. Також ми повідомляли, як перша шабля України Харлан пробивалася до п'єдесталу в Орлеані – в халаті на мотоциклі.

Нагадаємо, цього року Ольга Харлан взяла шосте "золото" ЧС, перемігши в драматичній "рубці" шаблістку з Росії. Українка лідирувала велику частину бою, проте в завершальній стадії поєдинку ініціативу перехопила Софія Велика. Вона вела 14:13 і була в одному ударі від перемоги. Але Харлан на характері видряпала золоту медаль, спершу зрівнявши рахунок (14:14), а потім зробивши вдалу переможну атаку на росіянку.