В неділю дізнаємося чемпіона Формули-1: згадуємо драматичні фінали

21 листопада 2014, 10:44
В останньому етапі сезону вирішиться доля чемпіонського титулу: переможе або лідируючий Хемілтон, або Росберг, який йде другим

Хемілтон або Росберг? Цього вікенду дізнаємося нового чемпіона Формули-1. Фото AFP

Цієї неділі стане відомий новий чемпіон Формули-1. Хемілтон або Росберг? На початку сезону вперед вирвався Ніко, потім – його партнер по "Мерседес" Льюїс. І якби не правило подвійних очок на заключному Гран-прі, то британець, який випереджає свого напарника на 17 очок, вже б відзначав чемпіонство. "Мерседес" навіть запросив в Абу-Дабі психолога, щоб пом'якшити гіркоту поразки Льюїса у разі тріумфу Ніко.

Формула-1: драматичні фінали

У 1970-му єдиний раз в історії Формули-1 титул чемпіона присвоїли посмертно. Австрієць Йохен Ріндт на момент загибелі на трасі в Італії виграв 5 з 10 Гран-прі і лідирував у заліку. В останніх трьох гонках його міг наздогнати Жакі Ікс на "Феррарі". Але товариш Ріндта по "Лотус" Фіттіпальді переміг на передостанньому етапі, позбавивши Ікса шансів на титул.

Пік війни Алена Проста і Айртона Сенни припав на 1989-й. Перед останнім Гран-прі лідирував Прост, і Сенна потребував перемоги. Бразилець виграв поул, але провалив старт. На 47-му колі він наблизився до Алену для атаки, але Прост зачинив хвіртку, і відбулося зіткнення. Боліди вилетіли на гравій, і Прост зійшов. А Сенна попросив стюардів виштовхати його на трасу, заїхав у бокси і в підсумку виграв чемпіонство. Але бразильця дискваліфікували за сторонню допомогу, передавши титул Просту.

У 2008-му долю дуелі між Массою і Хемілтоном вирішувала рідна для Феліпе Бразилія. Коли він вигравав гонку, Льюїс йшов шостим, що робило пілота "Феррарі" чемпіоном. В боксах італійців вже почали святкувати, але за поворот до фінішу Хем обійшов Тімо Глока і у віці 23 роки і 300 днів став наймолодшим чемпіоном в історії Ф-1.