В лещатах скелястих гір: "Зоря" завершила єврокубковий сезон поразкою в Португалії

11 грудня 2020, 09:08
Луганці не змогли "грюкнути дверима" в єврокубках

Не знаю, наскільки типовий для португальської зими противний теплий дощик, який періодично переходить у таку ж теплу зливу, але цього вечора в загальну картину грудневої Браги він чомусь вписувався досить гармонійно – на відміну від різдвяної ілюмінації та ялинок, які здавалися недоречними. Ми вели онлайн-трансляцію матчу "Брага" – "Зоря".

Унікально вбудований в природний ландшафт стадіончик, поле, затиснуте як в лещата скелями, що одразу за воротами, і тому здається, що воно роздається в ширину... От і "Брага" спочатку "зажала" гостей, не дозволяючи їм вибратися зі своєї половини. Покращити своє турнірне становище "Зоря", що була набрала хід, уже не могла, і можна було припустити, що луганчани захочуть "грюкнути дверима", довести несправедливість їхнього невиходу в плей-оф, продемонструють на всю силу нападний стиль гри – свою візитну картку.

"Ми терпіли, чекали (помилку суперника. – Авт.)", – пояснив на післяматчевій пресконференції тренер українців Віктор Скрипник.

А тим часом нестримне бажання підтвердити правомірність власного успіху демонструвала, здавалося б, невмотивована "Брага". Ударів по воротах у першому таймі було нанесено чимало (і більшість з них – на рахунку португальців), деякі – взагалі з забійних позицій, але до перерви м'яч затято не мав охоти потрапляти у ворота. Дійство проходило під гучний акомпанемент темпераментного коментатора, який працював з ложі преси (очевидно, він вів радіорепортаж) – футболісти встигали за його скоромовкою не завжди.

Вихід "Браги" на другий тайм, незважаючи на відсутність глядачів, був оформлений повним варіантом гімну клубу, з караоке-текстом на табло, – мабуть, організатори хотіли у такий спосіб надихнути господарів на дальші подвиги. Моменти португальців зрештою втілилися в голи. Лише за рахунку 0:2 "Зоря" стала атакувати активно, але завершити єврокубкову кампанію 2020/21 голом луганцям не вдалося.

Однак цей похід у Лігу Європи українській команді можна занести в актив. Виїзний успіх у Греції і особливо перемога над "Лестером" увійшли в історію і надовго залишаться в пам'яті. І якби не зовсім необов'язкові домашні осічки, цілком імовірно, вихід у весняну частину турніру тепер святкувала б якраз "Зоря", а не "Брага". Але маємо те, що маємо. Настануть і кращі часи.