У спортивній ходьбі новий чемпіон світу: рекордсмен не зміг захистити титул через спеку

29 вересня 2019, 09:41
Іспанський ходок до п'єдесталу не дійшов, зате став найстаршим учасником в історії чемпіонатів світу

/ Фото: Reuters

На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Катарі визначився переможець у спортивній ходьбі на 50 км. Перемогу на дистанції святкував японець Юсуке Судзукі. Він подолав 50 км за 4:04.20. Друге місце зайняв португалець Жоау Вієйра (4:04.59). Третім став канадець Еван Данфі (4:05.02). Українець Мар'ян Закальницький став дев'ятим, продемонструвавши найкращий час у сезоні (4:12:28).

Колишній чемпіон і рекордсмен світу на цій дистанції француз Йохан Дініз подолав лише 16 км шляху, після чого змушений був зійти з перегонів. Перед цим він двічі зупинявся, але потім відновлював ходьбу. За словами спортсмена, на виступ вплинули кліматичні умови. Навіть вночі тут більше 30 градусів, раніше під час марафону дівчата падали без свідомості.

Також гонка запам'яталася іншою історичною подією. Іспанський ходок Хесус Анхель Гарсія, якому в жовтні виповниться 50 років, став найстаршим учасником в історії чемпіонатів світу з легкої атлетики. Для 49-річного іспанця даний старт став 13-м в кар'єрі в рамках чемпіонатів світу.

Гарсія завойовував золото в спортивній ходьбі на 50 км на чемпіонаті світу в Штутгарті в 1993 році, а також тричі ставав срібним призером світової першості. Остання медаль була завойована іспанцем 10 років тому на чемпіонаті світу в Берліні.