Останнього дня обійшлося без сюрпризів: в Перу завершився "Дакар-2019"

18 січня 2019, 10:10
"КамАЗ" зробили дубль, КТМ – хет-трик, а Аль-Аттія став триразовим переможцем багатоденки

/ Фото: AFP

У Перу відбувся останній етап ралі-рейду Дакар. 2019 року переможцем став екіпаж КамАЗу, серед позашляховиків найшвидшим виявився Аль-Аттія, а в класі мотоцикли переміг Прайс

У Перу завершився знаменитий ралі-рейд "Дакар-2019". На останньому етапі гонщики вирушили за маршрутом з Піско до столиці країни Ліми загальною протяжністю в 358 кілометрів, спецділянка становила всього 112 км. Після дев'ятого етапу практично визначилися переможці в класах позашляховиків і вантажівок. Сьогодні їм потрібно було тільки утримати свої позиції в загальному заліку.

Нассер Аль-Аттія випереджав найближчого переслідувача майже на годину, тому головним завданням для нього було доїхати до фінішу. Сьогодні він був тільки 12-м, але цього вистачило для підсумкової перемоги. Катарець став триразовим переможцем Дакара, при цьому кожен раз він перемагав на різних автомобілях.

Ідентична ситуація склалася і серед вантажівок. "КамАЗ" мав величезну перевагу перед переслідувачами, і тільки диво могло перешкодити їм його розгубити. Але його не сталося. Обидва екіпажі фінішували в першій десятці і оформили дубль – Едуард Ніколаєв переможець, Дмитро Сотніков другий.

Доля переможця в класі мотоцикли залишалася відкритою до самого фінішу. На перше місце претендували Тобі Прайс, Пабло Кінтанілья і Маттіас Валькнер. Першим з боротьби випав Кінтанілья – чилієць впав і втратив дорогоцінні хвилини. Решта ж претендентів не стали форсувати події і без пригод дісталися до фінішу. Прайс зберіг лідерство в загальному заліку, другим став Валькнер, а ось на третє місце піднявся Сем Сандерленд, якого пошкодували організатори і не стали нараховувати штрафний час.

Додамо, що з часів заснування ралі "Париж-Дакар" вважається найекстремальнішим і найнебезпечнішим в світі. За 40-річну історію "Дакар" забрав життя 71 особи, в тому числі і свого творця Тьєррі Сабіна – француз розбився на вертольоті 1986 року під час раптової піщаної бурі.