У перший день чемпіонату світу з важкої атлетики були побиті два світові рекорди

22 листопада 2015, 09:38
Поліпшили світове досягнення китаєць Ву Йен Бяо і кореєць Ом Юн Чол

Світовий подіум. Фото AFP

У Х'юстоні розпочався чемпіонат світу з важкої атлетики. У перший же день змагання турніру були побиті два світові рекорди – причому в одній ваговій категорії, але різними спортсменами.

У вазі 56 кг у чоловіків дві важкоатлета підняли чемпіонську суму. Китаєць Ву Йінгбяо став чемпіоном світу у ривку з результатом 139 кг – це був світовий рекорд номер один. Попередній показник китаєць поліпшив на один кілограм. Рекорд належав легендарному турку Халілу Мутлу.

Для китайця це сьомий титул чемпіона світу, вважаючи і великі, і малі медалі. У Мутлу було 9.

Представник Північної Кореї Олімпійський чемпіон-2012 в цій вазі Ом Юн Чол у ривку підняв 131 кг, але компенсував недостачу в поштовху. Кореєць штовхнув штангу вагою 171 кг – таким чином вигравши "золото" в цій вправі і теж поліпшивши світовий рекорд. Попередній належав йому ж і становив 170 кг.

Китаєць Ву показав результат 163 кг – таким чином, у двох атлетів був аналогічний результат за сумою двоборства. Але кореєць Ом опинився на 250 грамів легше і виграв "золото" в сумі.

Українці у вазі 56 кг не виступали. Наша спортсменка Яна Дяченко змагалася у найлегшій категорії у жінок – до 48 кг. Результат – 17 місце, 174 кг (78 + 96). Виграла серед дівчат-легковаговиків китаянка Янг Уйхуа – 198 кг (88 + 110).