Цього дня 13 років тому пройшов унікальний тенісний матч: "Битва покриттів"

2 травня 2020, 09:44
Одна половина корту в Іспанії була трав'яною, інша – грунтовою, а билися королі цих покриттів

"Битва покриттів": матч Федерера і Надаля 2007 року. Фото Reuters

13 років тому цього дня, 2 травня, в Іспанії пройшла "Битва покриттів" – унікальний тенісний матч між великими гравцями Роджером Федерером і Рафаелем Надалем. Родзинка поєдинку була в тому, що корт був зроблений з двох покриттів – одна половина була трав'яною, інша – ґрунтовою. Спорудження такого корту зайняло майже три тижні і обійшлося організаторам в 1,6 мільйона доларів.

Суперники вважаються королями цих покриттів. На момент матчу Федерер виграв 48 поспіль матчів на траві, а серія перемог Надаля на ґрунтових кортах становила 81 поєдинок!

Стандартний час на зміну сторін в тенісі (30 секунд) було збільшено до двох хвилин, щоб дати можливість спортсменам змінити взуття, яке підходить для конкретного покриття.

У підсумку переможцем матчу перед рідною публікою став Рафаель Надаль. Він виграв перший сет 7:5, потім програв 4:6, і доля матчу вирішувалася на тай-брейку останнього сету, який іспанець виграв 10:8. Дуже напружена битва!

Нагадаємо, що днями молода українська тенісистка Даяна Ястремська розповіла, що планує поговорити з Роджером Федерером про можливість зіграти поєдинок в міксті. Ястремську затягує енергетика швейцарського тенісиста: "Федерер – легенда, на корті він пурхає, він легкий і позитивний".